סרבן הגט מאשדוד, ירון אטיאס עורר ביום שני סערה כאשר הגיע למליאת הכנסת בהזמנתו של הח"כ יהודה גליק. 

במחאה על כניסתו של ירון אטיאס לכנסת, כל חברות הכנסת עזבו את המליאה. 

מדובר על שלושה עשר חברי וחברות כנסת, שיצאו מהמליאה ביום שני כאשר ח"כ יהודה גליק עלה לנאום וזאת כאות מחאה על הזמנתו של אטיאס למליאה.

בנוסף, ח"כ רחל עזריה מסייעת כולנו נאמה במליאת הכנסת על הכנסתו למשכן של סרבן הגט וקראה לסלקו מן המשכן.

הפרשה קיבלה תפנית כאשר לפני כשבועיים, הורה בית הדין הרבני האזורי בחיפה לפרסם את שמו, תמונתו ופרטים אישיים נוספים של ירון אטיאס מאשדוד, סרבן גט מזה כשנתיים – וכן להטיל עליו סנקציות חברתיות והלכתיות: לא להושיבו בבית הכנסת, לא להעלותו לתורה – "ולהתרחק מעליו ככל האפשר".

ח"כ רחל עזריה (כולנו): לא האמנתי כשראיתי את סרבן הגט ירון אטיאס מסתובב פה במסדרונות הכנסת. אחרי שבית הדין הרבני יצא בקריאה חריגה להחרים ולנדות אותו, ח"כ יהודה גליק הזמין אותו למשכן.

פניתי ליו״ר הכנסת, למשמר ולמנכ״ל, שלא ירשו לאדם כזה להיכנס לבית הנבחרים. עד שבית הדין הרבני מוביל מהלך חריג כזה – ירון אטיאס לא יהיה אורח כבוד בבית הנבחרים שלנו".

עזריה שלחה מכתב ליו"ר הכנסת ולמנכ"ל הכנסת ודרשה שלא לאפשר לאטיאס להיכנס עוד למשכן.

"לפני כשבועיים הורה בית הדין הרבני בצעד חריג לנקוט שורה של סנקציות נגד סרבן הגט ירון אטיאס, ביניהן האיסור לארח אותו ולחלוק לו כבוד. כמו כן, בית הדין הוציא קריאה לציבור להחרים אותו ולהתרחק ממנו ככל האפשר.

"על כן, נדהמתי לגלות כי בשעות אלו מצוי סרבן הגט ירון אטיאס בין כתלי משכן הכנסת. אני רואה בכך זילות של החלטת בית הדין ובצעדים שהחליט לנקוט במסגרת המאבק בתופעת סרבנות הגט".

"אבקש להוציאו מהמשכן בדחיפות ולברר מדוע אושרה כניסתו ובאילו צעדים בכוונתכם לנקוט על מנת להרחיקו מהכנסת. אזכיר כי אטיאס מסרב לתת גט לאשתו כבר שנתיים, והינו אדם מסוכן למשפחתו אשר הורחק ממנה בצו בית המשפט", כתבה חברת הכנסת.

ח"כ רויטל סויד  (המחנה הציוני): כל הח״כיות יצאנו כמחאה מהמליאה! אין קואליציה ואופוזיציה כשזה קשור לסרבן הגט ירון אטיאס שביה״ד קבע שצריך להחרים אותו. יהודה גליק איך העזת לארח אותו בכנסת?"

ח"כ מירב בן ארי(כולנו):בושה שאדם כזה מסתובב בכנסת ושח"כ מארח אותו, ביקשנו מח"כ גליק הסבר מספר פעמים מדוע הוא בחר לארח דווקא אותו".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]