קמפוס אקדמי - הדמיה אחרי שנים של הבטחות להקמת אוניברסיטה באשדוד, אתמול אושר במועצת העיר ההסכם שחתמה העירייה עם מכללת סמי שמעון להקמת קמפוס אקדמי להנדסה ברובע המיוחד. מכללת סמי שמעון הייתה היחידה שהגישה הצעה לקול קורא של העירייה להקמת הקמפוס.

את השטח תקבל המכללה מהעירייה ברובע במיוחד, לא רחוק מבית החולים. בצמוד יוקמו מעונות סטודנטים וכן בנייני מגורים, זאת במסגרת תכנית שאושרה לפיתוח הרובע, בין השאר יוקם במקום פארק הייטק.

אחרי אישור התכנית אמש במועצה, אמר ראש העיר: 

״אני שמח לבשר שבעוד מספר שבועות תונח אבן הפינה לקריה האקדמית באשדוד אחרי שמועצת העיר אישרה את הפרויקט.
לפני 9 שנים, הצגתי את חזון ההשכלה הגבוהה לעיר והקמת הקמפוס האקדמי ברובע המיוחד. אחרי דיונים שנמשכו שנים אושרה סופית לפני שבועיים בוועדה המחוזית, תוכנית הרובע החדשה בה הוקצו 150 דונם להקמת קמפוס אקדמי. אתמול גם אישרנו במועצת העיר את ההסכם עם מכללת סמי שמעון להקמת הבניין הראשון להנדסה. משמעות ההחלטה היא שבאשדוד תוקם האוניברסיטה הבאה של ישראל, בין באר שבע הרחוקה לתל אביב הצפופה. אשדוד תהיה העיר האקדמית המובילה בישראל עם חינוך למצוינות לכל הגילאים!״

קצת פרטים על הקמפוס המתוכנן:

הקמפוס האקדמי מתוכנן לקום ברובע מיוחד, רובע חדש באשדוד, הנמצא בין רחובות שד' מנחם בגין, שד' אלטלנה והמשך שד' משה סנה. מתחם הקמפוס נמצא מזרחית לבית החולים אסותא. הקריה האקדמית מתוכננת על שטח קרקע של כ-46 דונם, אשר יכללו מוסדות להשכלה גבוהה, מכללות ואוניברסיטה (פקולטות, מבנה מנהלה, מרכז ספורט, מבנים ושירותים נלווים לסגל ולסטודנטים ושימושים נוספים הנדרשים לתפעול המתחם). התכנית העירונית העדכנית של הרובע המיוחד, אשר נדונה במהלך המחצית השנייה של שנת 2017, מציעה להגדיל את שטח הקמפוס לכ-150 דונם.

המיקום הייחודי של הקמפוס, בקרבה לשטחי הדיונה הגדולה ממזרח ומדרום, יאפשר זיקה בין המתחם לחניון השקמים ופארק החולות הצמוד, תוך יצירת רצף שטחי פיתוח עשירים בצמחייה המיוחדת המאפיינת את האזור.

בנוסף יתוכנן מערך דרכים חדש וקווי תחבורה ציבורית שיאפשרו הגעה מהירה למתחם האוניברסיטה. מיקום הקמפוס בקרבה לתחנת הרכבת, יאפשר הגעה נוחה לסטודנטים שיגיעו ללמוד מדרום ומצפון הארץ.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]