לפני כשנתיים התנהל ויכוח ציבורי סוער באשר לבניית האגם במרינה.  היה חשש שקבלנים לא יבנו את האגם. ראש העיר אשדוד דר יחיאל לסרי החליט כי האגם ייבנה. כעת מתברר כי עומק המים באגם יהי בעומק מגוחך של פחות ממטר, כ- 75 ס"מ. 

כזכור, המרינה באשדוד הוקמה לפני יותר משני עשורים, אך מלבד מעגנת היאכטות שנבנתה, פונקציות רבות בהסכם מול היזם – שנחתם בשנת 1993(!) – לא בוצעו ובכללן האגם המלאכותי וסביבתו, שאמורים להיבנות בלב המתחם.

מתחם המרינה באשדוד אמור היה להפוך לאטרקציה של תיירות, פנאי ונופש, אך המיזם הפך לשם נרדף להחמצה.

ההחלטה לפתח את המרינה התאפשרה בשנת 93' לאחר שמשרד הביטחו שהתנגד בתחילה לאישור התוכנית הסיר את התנגדותובעקבות כך אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז הדרום את הפרויקט, כולל את הבנייה בעורף המרינה.

צילום אוויר: פרדוקס עפים בשבילך

באפריל 1994 כבר נחתם הסכם עם החברה הזוכה במכרז שהתחייבה לקדם את התכנית, אלא שכאמור זה לא קרה.

כבר ב-2010 העלה חבר המועצה ד"ר אלי לחמני את נושא מצב המרינה לסדר היום של אחת מישיבות המועצה. לסרי, שנדרש לסוגיה, הטיל על מנכ"ל העירייה, אילן בן עדי, למפות את כל חובות החברה שזכתה במכרז לבניית המרינה, ואמר כי יש בכוונתו להוביל מהלך שיחייב את החברה למלא את כל התחייבויותיה.

בסוף שנת 2013 ד"ר לחמני העלה שוב את הנושא לסדר היום וביקש בישיבת מועצה להקים ועדת בדיקה שתבחן את ההתנהלות לגבי המרינה כולה וההאגם בפרטבשבוע שעבר התקבלה תשובה לשאלתו ופנייתו של לחמני בנושא מלשכת ראש העיר ושם נאמר לו שעומק האגם יהיה 75 ס"מ. 

ד"ר אלי לחמני: "זה לא אגם זו שלולית".