מכאל תורג'מן הנהג שמנע אסון

המקרה ארע ביום שישי שעבר שהיה יום שרבי וחם במיוחד. מיכאל תורג'מן נהג הסעות מחברת אלתי סיים כהרגלו את קו ההסעות של ילדים למוסדות החינוך. אחראית האוטובוס שעשתה סריקה, דווחה שהכול בסדר והלכה. אך מסריקה נוספת שביצע מכאל הוא הבחין בילד בן ארבע ישן בספסל האחורי שנשכח ברכב ובכך מנע אסון כבד.

במפגש מרגש בין אימו של הילד לבין הנהג, הודתה האם לנהג מקרב לב על ערנותו.
חברת האוטובוסים העניקה לנהג תעודת הוקרה, וציינו כי כך הם מצפים מכל הנהגים שלהם לנהוג.

מנתוני ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים עולה כי בשנים 2018-2008 אירעו 661 מקרים של השארת ילדים לבד ברכב או של הילכדות/נעילה ברכב. 30 מן המקרים הללו הסתיימו במות הילד.

במחקרים נמצא כי גם בימים בהם הטמפרטורה בחוץ הייתה של 22 מעלות צלזיוס, תוך 60 דקות עלתה הטמפרטורה בתוך חלל הרכב ל- 47 מעלות צלזיוס. לאחר 20 דקות הטמפ' במכונית הגיעה ליותר מ-50 מעלות צלסיוס, ולאחר 40 דקות הטמפרטורה עברה את ה-65.5 מעלות צלסיוס. גם אם משאירים חלון פתוח מעט, מידת החום במכונית עולה לרמות מסוכנות ביותר לילדים. חום קיצוני משפיע על תינוקות ופעוטות במהירות רבה ובצורה חמורה מכיוון שממדי הגוף של ילדים קטנים, טמפ' הגוף שלהם עלולה לעלות במהירות הגדולה פי שלושה עד חמישה מהמהירות בה עולה טמפרטורת הגוף של מבוגר".

המלצות ארגון 'בטרם לבטיחות ילדים', לציבור ההורים:

בכל יציאה מהרכב, ודאו בטרם נעילה שהרכב ריק מנוסעים; לעולם, אל תשאירו ילד צעיר ברכב סגור, גם לא לדקה. אתם מתכוונים לדקה, אך אינכם יכולים להבטיח שלא תתעכבו יותר מכך; אמצו התנהגות בטוחה והפכו אותה לשגרה: בהיותכם ברכב עם הילדים אל תשוחחו בטלפון הסלולארי – הוא מסיח דעת, שימו תיק או את חומרי הפגישה והארנק שלכם ליד כיסא הילד, הפעילו צלצול בטלפון הנייד כתזכורת סביב מועד ההגעה המשוער שלכם, הרימו טלפון באופן קבוע לבן או בת הזוג לאחר סיום הורדת הילדים, הקפידו על נעילת הרכב בחנייה לשם מניעת כניסת הילדים לרכב ושימוש בו כמקום משחק.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]