נמל אשדוד
בתום דיון של למעלה מ-4 שעות קבע הרכב שופטים מבית הדין הארצי לעבודה, בראשות סגן הנשיאה השופט אילן איטח, שלא לפרסם הלילה את ההחלטות בעניין ביזיון בית המשפט ובעניין הצווים בנמלי הים אשדוד וחיפה.


השופט איטח סיכם את הדיון ואמר: ״האירוע שקרה כאן הוא בלתי אפשרי במדינת חוק. זו בעיה ברמת המאקרו זו בעיה ברמת יחסי העבודה במשק והיא לא קשורה לנמל אשדוד או לנמל חיפה. מה שקרה כאן הוא דבר שבית המשפט לא יכול לעבור עליו בשתיקה. 
״אנחנו מבקשים לקבל דיווח מההנהלות לגבי החזרה לעבודה עד למחר בשעה 10:00 בבוקר ועד ליום שני בשעה 10:00 בבוקר אנחנו מבקשים לקבל דיווח על תפוקות העבודה של העובדים בנמלים.
״דיון ההמשך יקבע על ידי בית הדין ליום שלישי אחר הצהריים ועד אז אנחנו נקבל החלטה בעניין הבקשות של שני הנמלים לביזיון בית המשפט.
״אני אומר לכל ראשי הוועדים, בית המשפט הזה לא יוכל להשלים ולא יהיה מוכן לקבל הפרות עתידיות מצדכם בנמלים״.
ההחלטה:
1. בשלב זה ייפסק הדיון בבקשות לביזיון והם תישלחה לצדדים. רשמנו לפנינו את בקשת בא כוח ההסתדרות לקיים דיון בשאלת ההוצאות שכבר נפסקו ובשאלת ההוצאות בגין הדיון שהתקיים היום.
2. על יסוד הודעת יושבי ראש הוועדים כי הכוונה להחזיר את העבודה בנמלים לסדרה באופן מיידי ומלא ולמעשה הם פעלו לכך כבר בשעות הלילה הקודם הגענו למסקנה כי בשלב זה יש להפסיק את הדיון ולאפשר לראשי הוועדים להמשיך ולפעול להשבת העבודה.
3. הנהלות הנמלים ידווחו עד היום בשעה 10:00 לגבי התייצבות העובדים לעבודה ועד למחר בשעה 10:00 ידווחו על תפוקות העבודה.
4. דיון בתיק יתקיים ביום שלישי ה-16 במאי בשעה 18:00.
5. בית הדין שב ומדגיש את החומרה היתרה שבהפרת צווים. בית הדין מקווה ומאמין שהלקחים הופנמו ואת אשר נעשה לא ישוב לעשות.
מבדיקה שערכנו מול חברת נמל אשדוד הבוקר, לגבי התחדשות העבודה, התקבלה ההודעה הבא: "כמות הידיים שתוכננה -נפתחה בפועל, נראה כי חזרו לעבודה"

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]