הדברים הובאו לראשונה בדה מרקר. בהקלטה אומרת מיכל לוגסי:

"אני יומיים בורחת מהמשטרה כי עשינו ביזיון ולא החזרנו את העבודה", אמרה מיכל לוגסי, יו"ר ועד מינהלי בנמל אשדוד. "זאת על מנת לשמור על הנמל שלנו, על הבית שלנו, הפרנסה שלנו. על הבית שההורים שלנו בנו. כל אחד מאיתנו נקנס באופן אישי. אז 20 אלף שקל אני מפקידה באהבה רבה, זה ערבות. אבל 80 אלף שקל, אנחנו נדבר על זה.

"שתדעו לכם שזה רק למען הפרנסה שלכם. אתמול לפנות בוקר הגיעה משטרה לבית שלי, אני לא ישנתי בבית. ברבע ל-2 כמעט שברו לי את השער, חיפשו בארונות, חיפשו מתחת למיטות, חיפשו אותי כדי לקחת אותי למעצר. בושה וחרפה. לא גנבתי, לא רצחתי, בסך הכל אנחנו למען העובדים, למען הפרנסה ולמען הבית שלנו. שיהיה שבת שלום".

גם עמית שרף יו"ר ועד עובדי הציוד המכאני בנמל אשדוד פרסם פוסט בפייסבוק המופנה לעובדים:

"עובדי נמל אשדוד וחברים יקרים, שבת שלום.

ראשית, אני מודה על התמיכה הרחבה ועל הסולידריות ההיסטורית שמתרחשת כאן דבר שלא היה כדוגמתו- אני גאה בכם עובדי נמל אשדוד! אנחנו לא ניכנע ולא נירתע ויחד בכל דרך גם ננצח.

בימים האחרונים גילינו שהמדינה באמצעות ההנהלה מחפשת לחסל את נמל אשדוד. לא פחות ולא יותר! היום הוכיח זאת שר התחבורה בעצמו כשכתב בפוסט אלים ובריוני נגד העובדים כי מטרתו לדאוג לבעלי ההון שקיבלו במתנה מהמדינה נמלי ים פרטיים.

משמעות מטרת המדינה להיטיב עם נמל פרטי על חשבון נמל ממשלתי (ששייך לציבור ומכניס רווחי ענק לקופת הציבור בזכות העבודה הקשה של העובדים) היא אחת- פחות כסף לכיס הציבור יותר כסף לבעלי ההון.

לצורך הצלחת המשימה נגד הציבור ונגד העובדים, משתמשות מזה שנים המדינה והנהלות נמלי הים בתקשורת ועיתונאי חצר ללכלך את העובדים ולפרסם שקרים נגד העובדים, כך שהציבור לא יידע מה זוממת המדינה לא רק נגד העובדים אלא גם נגד אותו ציבור. גם בזה מאז שנבחרנו, החלטנו להיאבק ודי בהצלחה.

היום, ערב שבת, לאחר יומיים שבהם ניסו המדינה וההנהלה לתפור אותי ואת חבריי בתיקים פליליים, ניגשנו לתחנת המשטרה להפקיד ערבות אישית ובמוצאי שבת בשעה 22.30 אנו אמורים להתייצב בבית הדין הארצי לעבודה.

אני מבטיח, יחד עם כל חברי הוועדים בנמל, שניאבק עד הסוף, ובכל דרך וביחד עם העובדים על מקור הפרנסה שלנו.

אני מודה גם לוועדי ועובדי נמל חיפה על העמידה האיתנה.

כוחנו באחדותנו".

כזכור, הדיון בשביתה בנמלים התקיים במעמד צד אחד מאחר והמשטרה לא איתרה מאז יום חמישי את ראשי הוועדים. השביתה נמשכת למרות הצווים שהוציא בית הדין.

דיון נוסף יתקיים בבית הדין הארצי לעבודה במוצ"ש ב- 22.30 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]