אלון חסן לאחר הזיכוי (צילום: חיים הורנשטיין)

אחרי הזיכוי הדרמטי והביקורת הקשה של השופט על התנהלות הפרקליטות והמשטרה בפרשת השוחד בנמל אשדוד, פרקליטות המדינה צפויה להגיש בראשית השבוע הבא ערעור על זיכויו של יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר, אלון חסן, לבית המשפט העליון. 

יום ראשון הוא המועד החוקי האחרון להגשת הערעור, ולכן הפרקליטות תמהר להגיש את הערעור כבר בתחילת השבוע הבא.

על פי כתב האישום שהוגש לפני כשנתיים, ניצל חסן את מעמדו להשגת התקשרויות כספיות פסולות לחברת דנה לוגיסטיקה, שבעליה היו קשורים אליו קשר הדוק. עולה כי יו"ר ועד העובדים בנמל לשעבר והמנכ"ל לשעבר איפשרו לחברת דנה לוגיסטיקה שהינה חברה פרטית, המורכבת מבני משפחתו של חסן וממקורביו האישיים והעסקיים, לפעול בתוך נמל אשדוד על מנת לקדם את תועלתו הכספית והאישית של חסן. 

עוד נטען, כי חסן וסגיס פעלו לכאורה בניגוד עניינים חריף לתפקידם הציבורי ובדרכי מרמה, כדי שחברת דנה לוגיסטיקה תקבל חוזים ועבודות מלקוחות מובילים בנמל.

עוד על פי כתב האישום, ניצל חסן את מעמדו להשגת התקשרויות כספיות פסולות לחברת דנה לוגיסטיקה, שבעליה היו קשורים אליו קשר הדוק, וכי יו"ר ועד העובדים בנמל לשעבר והמנכ"ל לשעבר איפשרו לחברת דנה לוגיסטיקה שהינה חברה פרטית, המורכבת מבני משפחתו של חסן וממקורביו האישיים והעסקיים, לפעול בתוך נמל אשדוד על מנת לקדם את תועלתו הכספית והאישית של חסן. חסן זוכה כאמור מכל האישומים נגדו.

בפרשה הורשעו במסגרת הסדרי טיעון שותפיו של חסן לעסקים, האחים בלטר. בהכרעת הדין נכתב כי אלון חסן ושני הנאשמים הנוספים, קרוב משפחתו דוד חסן ושוקי סגיס, זוכו משלושה מתוך ארבעת האישומים נגדם כי "הראיות מביאות למסקנה פוזיטיבית שלא בוצע ע"י הנאשמים המיוחס להם", ולגבי סיעוף האישום הרביעי הם זוכו מחמת הספק.

השופט יואל עדן שזיכה את חסן ציין: "לאחר כל הבדיקות לא הוכחה כל מרמה מצדו ולא הוכח ניגוד עניינים. ביצוע מעשה תוך התפקיד - אין זה עולה לכדי מרמה והפרת אמונים. פעולותיו של חסן היו מחויבות כדי להגן על העובדים. אין ראיה לכך שאלון חסן ביצע פעולה באופן ישיר או עקיף לעידוד התקשרויות עם החברה שבבעלות קרוביו".

כזכור, תביעתו של אלון חסן לשוב לעבודה מידית בנמל נדחתה ע"י בית הדין לעבודה .
המשמעות של הפסיקה - אם המדינה תגיש ערעור על הזיכוי של חסן ,הוא לא יחזור לעבודה עד תום ההליכים. כעת עם החלטת הפרקליט שי ניצן להגיש את הערעור, מסתמן שאלון חסן לא יוכל לחזור לעבודה בנמל אשדוד עוד זמן מה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]