נמל אשדוד

מחברת נמל אשדוד נמסר:

"הנהלת חברת נמל אשדוד הודיעה כעת ללקוחותיה כי נפתחה בנמל שביתה פראית שבעקבותיה הופסקה העבודה בנמל. השביתה לא חוקית ומנוגדת להחלטת בית הדין הארצי בנושא הרפורמה בנמלים ולהחלטת בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע אשר הוציא ביום ראשון השבוע צווי מניעה כנגד ההסתדרות וועדי העובדים בסקטור תפעול וציוד מכאני וכן כנגד העובדים באופן אישי. הנהלת החברה נחושה לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותה כדי להשיב את העבודה בחברה לסדרה והיא מכינה פניה דחופה לבית הדין הארצי לעבודה בירושלים על מנת להחזיר את העבודה בנמל לסידרה".

העובדים פתחו בשביתת פתע בנמלים אשדוד וחיפה על רקע הסחבת במשא ומתן על פתיחת הנמלים החדשים. גורם בנמל חיפה : "זו שביתה מתואמת בין שני הנמלים והפעם לא לכמה שעות"

מההסתדרות נמסר: "ההסתדרות והוועדים שומרי חוק ומכבדים כל הנחיה של בתי הדין. יחד עם זאת, הסחבת במשא ומתן מזה קרוב לחמש שנים היא בלתי נתפסת ואינה עומדת באף פרמטר מקובל של משא ומתן בעולם יחסי העבודה. העובדים חרדים למקום עבודתם ולפרנסתם אל מול נמלי הטייקונים החדשים שבנייתם מתקדמת מיום ליום, ועומדים במצב בלתי אפשרי".

מדוברות המשטרה (לכיש) נמסר:

בעקבות שביתה בנמל אשדוד שבעקבותיה נמנעת כניסתם של משאיות תובלה אל הנמל, החל עומס תנועה בכביש 41 המוביל למקום.

ציבור נהגי המשאיות מתבקש להימנע בשלב זה מהגעה לנמל אשדוד על מנת שלא לחסום את כביש 41 לשאר ציבור משתמשי הדרך.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]