הדמיית תוכנית הבניה ברובע ט"ו

בעקבות עתירה מנהלית של תושבי הרובע לביטול הקצאת שטח משמעותי שברובע למדינה,  שמעוניינת להפכם לשטח מגורים להקים - 11 בניינים עם 748 יחידות דיור, במסגרת הסכם הגג ולזכאי משרד השיכון, החליט בית המשפט שהנושא ידון שוב במועצת העיר. 

עיריית אשדוד בשיתוף משרד השיכון דחפו להקמת התוכנית במסגרת מציאת פתרון לדיור בר השגה - 3 ו4 חדרים (עד כ 1 מיליון ש"ח, שיוקצו לזוגות צעירים ולזכאי משרד השיכון, כך לדברי העירייה.

במקביל תושבים ברובע טוענים כי מגדלי המגורים יפגעו באופי הרובע וייצרו עומס יתר בתנועה בתוך הרובע.

החלטת השופטת התבססה אך ורק על חוקיות החלטת המועצה. הטענה של השופטת היא כי העובדות הידועות היום, לפיהן השטח הינו שטח ציבורי השייך לתושבים, לא הובאו לידיעת חברי המועצה לפני הצבעתם.

אתמול (רביעי) שב נושא הקצאת השטח ואישור המשך קידום התכנית לדיון במועצת העיר. בדיון, בו נכחו עשרות מתושבי הרובע ביציע, ביקשו חברי האופוזיציה שלא לאשר את התכנית, שלטענתם תפגע במרקם החיים של הרובע.

ראש העיר אמר בישיבה: ""קיבלנו החלטה לטובת הצעירים..עשינו כמיטב הבנתנו וההחלטה תעמוד בכל אמת מידה…התוכנית מצוינת לעיר ולכל התושבים, בעיקר לצעירים".

לאחר אישור התכנית החלה מהומה ביציע התושבים, כאשר קריאות נגד ראש העיר וגידופים החלו להשמע. גם מחוץ לאולם המועצה התפתחה מהומה, כאשר אחד התושבים איים על עיתונאי מקומי ואיים לפגוע בו, רק בגלל שהאחרון העז לצלם את ההתרחשות מחוץ לאולם המועצה.

תושבי הרובע מציינים כי הם לא אמרו את המילה האחרונה, וכי הם ימשיכו להאבק לשינוי התכנית בכל האמצעים החוקיים שעומדים לראשותם.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]