צילום: אינטרנטלכולנו זה קורה, חשבון הגז מגיע עם סכום קטן והמכתב נשאר תלוי על המקרר או בפינת המכתבים ועד שאנו נזכרים בו, המועד האחרון לתשלום חולף. 

לקוחה של חברת פזגז פנתה למערכת אשדוד נט לאחר שנמאס לה להיות מחויבת בכל פעם שהיא מאחרת בתשלום החשבון, על עמלת שליחת מכתב התראה, למרות שמעולם לא קיבלה מכתב שכזה במשך השנים.

"קרה לי כמה פעמים שאחרתי בתשלום, כל פעם במספר ימים", מספרת הלקוחה לאשדוד נט. "בחשבון שמגיע אחרי החשבון ששולם באיחור באופן אוטומטי אני מחויבת בעמלת שליחת מכתב התראה בסך 7.2 ש"ח. מכתב שכזה מעולם לא הגיע אלי, אני לא יודעת איך הוא נראה וכל השנים אני משלמת ושותקת, אבל זה כבר ממש מוגזם. פעם פעמיים אפשר להבין שאולי הייתה בעיה בדואר, אבל אף פעם לא לקבל את מכתב? את חשבון הגז אני תמיד מקבלת בתיבת הדואר ואף פעם לא הייתה בעיה עם זה, אז מדוע דווקא מכתב ההתראה מעולם לא הגיע?"

את הלקוחה מכעיס שהיא משלמת עבור מכתב 7.2 ש"ח, שבמונחים של חשבון הגז מדובר בסכום לא קטן. "מילא היה מגיע המכתב. מדוע עליי לשלם על מכתב סכום כזה ובכלל לא לקבל אותו? ניסיתי כמה פעמים לבדוק את הנושא מול חברת הגז, אך הם טוענים כי מכתבי ההתראה נשלחים, וייתכן שיש בעיה בדואר".

בדיקת אשדוד נט העלתה כי בהתאם לצו יציבות במצרכים ובשירותים (מחירים מרביים למוצרי נפט), התשנ"ו-1996, המחיר שגבה ספק גז מצרכן גז עבור גז, כולל גם שירותים נילווים לרבות -  שירות הקשור בגביית חשבונות גז, לרבות עמלות הבנק. כפי שניתן לראות בחשבון המצורף, כי גם על תשלום בדואר גובים בפזגז עמלה, בניגוד לצו.

צילום החשבון של לקוחת פז גז

מערכת אשדוד נט פנתה לחברת פזגז וביקשה לדעת מדוע הלקוחה מחויבת על מכתבי התראה, שבאורח פלא אף פעם לא מגיעים ליעדם. עוד ביקשנו לדעת בתוך כמה זמן מחלוף המועד האחרון לתשלום חשבון הגז, אמורה פזגז להוציא מכתב שכזה? וכן לקבל אסמכתאות של מכתבי ההתראה שהוצאו. מיד עם פניית אשדוד נט יצרו בפזגז קשר עם הלקוחה וזיכו אותה בגין שני חיובים שבוצעו על מכתבי התראה. בנוסף, כפי שעולה מתגובת פזגז בהמשך, הם יפעלו לביטול עמלת שליחת המכתב.

תגובת פז גז:

"חיוב בגין מכתבי התראה מנוגד למדיניות החברה וכך היא פועלת מול לקוחותיה. בתוך כך, מפעיל הגז באשדוד הוא מפעיל עצמאי של החברה וזכותו החוקית לגבות תשלום על שליחת מכתבי התראה. כך על פי פסק הדין של בית המשפט המחוזי וכב' השופט יהודה פרגו מתאריך 26.2.17,  בו נקבע כי אין איסור על גביית התשלום המדובר והנושא נתון לשיקול דעתו של המפעיל המקומי. עם זאת, החברה תפעל מול המפעיל המקומי באשדוד לשנות ולבטל את גביית התשלום".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]