צילום: גיל לרנר

א', תושב אשדוד בשנות ה-40 לחייו, עבד כמנהל משמרת במפעל גדול בדרום - עבודה שדורשת מאמץ רב ולעיתים גם עבודה בגובה. לפני שמונה שנים, הגיע למשמרת כשהוא סובל מכאבי ראש שהפריעו לו בעבודה. למרות שהתלונן, נדרש ממנו מתוקף עבודתו לטפס למתקן בגובה עשרות מטרים. בעת הטיפוס הוא חש בכאבי ראש עזים שאילצו אותו להפסיק את עבודתו והוא פונה לבית החולים שם אובחן כסובל מאוטם המוח.

שמונה שנים  נלחם א' מול המוסד לביטוח לאומי להכרה באירוע כתאונת עבודה, כדי שיוכל לחזור לנהל חיים תקינים חרף המגבלות שנוצרו בעקבות התקרית. הביטוח הלאומי סירב, וגם בבית הדין האזורי לעבודה טענו כי אין קשר בין מצבו הרפואי לעבודתו - אולם בית הדין הארצי לעבודה הפך את הקביעה והעניק לו אחוזי נכות גבוהים בזכותם א' יקבל קצבה של 23 אלף שקלים מדי חודש לשארית חייו, סה"כ כשמונה מיליון שקלים.

עורך הדין אלון צ'יצ'יאן, שייצג את א' בבית הדין הארצי לעבודה: "נכים רבים אינם יודעים בהכרח שחלק ממצבם הרפואי נובע מתנאי העבודה או פעילות שהתרחשה במקום עבודתם, אותם עובדים, שהלכו הביתה שם קרה האירוע הרפואי, לא אחת לא מצליחים להוכיח את הקשר הסיבתי בין הדברים. המוסד לביטוח לאומי אינו שש להכיר במקרים אלו כתאונות עבודה, בשל ההשלכות הכספיות. חשוב לאותם עובדים כי החל מהשלב הראשון יסתייעו בעורכי דין המתמחים בתחום, כך שיוכלו למצות את זכויותיהם ולהמשיך לחיות את חייהם בכבוד".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]