עיריית אשדוד הובילה מיזם ייחודי ביחד עם רשות הספורט העירונית, העמותה לקידום הגלישה, הצלה ימית, בתי הספר לגלישה באשדוד ותושבים רבים שנחשפו לפרסומים. 400 משתתפים ילדים, מבוגרים, עולים חדשים ותיקים, נשים וגברים הגיעו בשעה 10 בבוקר לחוף אורנים באשדוד. עוד לפני שהגיעו רשות הספורט העירונית ואגף החופים הכינוי את צורת הדגל מחבלים צפים במטרה למקם את המשתתפים באופן מסודר. (לגלריה המלאה והוידאו מההכנות כנסו כאן!)

כל אחד מהמשתתפים קיבל חולצה בכחול או לבן עם כיתוב אשדוד העיר הישראלית 70 ישראל, בנוסף קיבלו דגלים ופוליגל בצבע כחול ולבן איתן נכנסו למים. לכל קבוצה היה ראש קבוצה אשר מיקם את האנשים צמוד לצלע של הדגל אותו קיבל מראש. עד הכניסה חוף הים כוסה בצבעים כחול ולבן.

צילום רחפן: שבתאי טל

בקרע הייתי נוגנה מוזיקה ישראלית והמשתתפים החלו לרקוד במעגלים תוך הנפת הדגל. ההתרגשות הייתה עצומה וכולם המתינו להכנס למים ולמרות שהיו קרים הרצון לקחת חלק הפך את הקור לדבר זניח.

בשעה 10:30 החלה הכניסה למים של הקבוצות אט אט התמקמו עפ הוראות ראשי הקבוצות כעבור כרבע שעה נוצר דגל ישראל המנון ישראל התקווה נוגנה ברמקולים וכולם נפנפו בדגלים ולאחר מכאן גם הרימו את הפוליגל באוויר ואז ניתן האות. לראשונה בישראל נוצר דגל ישראל בתוך הים.

ניתנה ההכרזה לכלל המשתתפים ואת צעקות השמחה ניתן לשמוע עד החוף. כולם ייצאו מהמים בחיוך ענק ובשירה וריקודים ושמחים שלקחו חלק באירוע היסטורי.

קצת פרטים על הדגל: גודל הדגל - 40 מטר על 30 מטר, מספר המשתתפים -400 ויותר (בתחילה המארגנים ציפו ל-150 ) , זהו דגל היסטורי שנעשה בפעם הראשונה בישראל וכנראה גם בעולם.

דגל ישראל במי אשדוד

צילום: שמואל דוד

צילום: שמואל דוד

צילום: שמואל דודצילום: שמואל דוד

קרדיט צילום רחפן: שבתאי טל
צילום חוף: שמואל דוד

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]