בית החולים ברזיליארבע שנים אחרי שעברה ניתוח לכריתת הרחם, תושבת אשדוד תובעות מאות אלפי שקלים מבית החולים ברזילי, לאור מה שהיא טוענת כרשלנות שהובילה לפגיעה בכליה.

על פי כתב התביעה, כבר לאחר הניתוח וגם לאחר ששוחררה מבית החולים האשה התלוננה על כאבי בטן חזקים ובבדיקת CT אובחנה פגיעה במערכת ההולכה לכליה ובמערכת השופכן. כתוצאה מכך נאלצה במשך חצי שנה להסתובב עם נקז בכליה ותומך במערכת השופכה. מומחה לאורולוגיה ומנתח מטעם התובעת  קבע בחוות דעתו כי המנתחים היו צריכים לזהות הפגיעה כבר במהלך הניתוח וכי מאז האשה סובלת מירידה בתפקוד הכליה ימנית, מצלקות ניתוחיות ומאירועים חוזרים של זיהומים בדרכי השתן, מה שגורם לפגיעה באיכות חייה

בא כוחה, עו"ד דותן לינדנברג העוסק בתביעות נזקי גוף טוען בכתב התביעה כי ביה"ח ומשרד הבריאות התרשלו בכך שלא דאגו לפקח באופן הולם על התנהגותו של הצוות הרפואי, לא עשו שימוש בידע הרפואי הסביר והמקובל ובפרקטיקה רפואית מקובלת וסבירה ולא נהגו כפי שרופא ו/או צוות רפואי סביר נבון ומיומן היה צריך לנהוג בנסיבות העניין.

לפני הניתוח, התובעת עבדה כזבנית ברשת אופנה גדולה, עבודה הכרוכה בעמידה ממושכת הכוללת סידור והחזרת סחורה למדפים, הרמת קרטונים עם סחורה, פירוק הסחורה וסידור במדפים. מאז הניתוח היא מתקשה בעבודתה ואינה מסוגלת לעבוד שעות נוספות ובנוסף, במהלך העבודה היא מרבה לצאת לטיפולים וזקוקה למנוחה. כתוצאה מהפגיעה בניתוח נפגעו סיכוייה  להתקדם בעבודתה ולהשביח את שכרה ולעבוד שעות נוספות.

האשה תובעת מבית המשפט לפסוק לה פיצוי בסך כחצי מיליון ₪ בגין הפסדי שכר, עזרת צד ג', טיפולים רפואיים, כאב וסבל אובדן הנאות החיים.

בכתב הגנה ביה"ח ומשרד הבריאות מבקשים לדחות התביעה, בין היתר בטענה שהנזק לא נגרם במהלך הניתוח וכי  סביר להניח שהקרע נגרם מספר ימים לאחר הניתוח. לטענתם כשהדבר התגלה הוא טופל בצורה מקצועית.

מבית החולים ברזילי נמסר: "מדובר בתביעה שנמצאת בהליך משפטי ולפיכך היא תתברר בבית המשפט".