ביום שני השבוע הדיון הגורלי בהתנגדות שהגישה עיריית אשדוד, באמצעות משרד עורכי הדין כהן, וילצ’יק ושות’, לתכנית להרחבת הביג פאשן בין השאר להקמת הסינמה סיטי.

התכנית של הביג להרחבת המתחם, הקמת הסינמה סיטי ומסוף תחבורה אושרה כבר להפקדה על ידי הועדה המחוזית, אלא שהעירייה הגישה התנגדות לתכנית הכוללת, מה שמאיים על המשך קידום התכנית מתחם הקולנוע ומסוף התחבורה שאמורה להקים ביג לרווחת תושבי העיר והסביבה. 

במידה והעירייה תהיה מעוניינת, בידיה לעכב את התוכנית לשנים או לזרז את האישורים תוך חודשים. אל ההלטה אם כן או לא - בידי הועדה המחוזית.

לפני כארבע שנים הוגשה ע"י הביג בקשה לשינוי תב"ע, למטרת שימוש שיאפשר הקמה ופתיחה של בתי קולנוע מודרניים בביג אשדוד.

לפי הנוהל המקובל - הועדה המקומית אמורה להביע את עמדתה והמלצותיה בנושא לוועדה המחוזית, לאחר מכן המחוזית אמורה לדון בתוכנית ובמידה והיא מאשרת, הנושא חוזר בחזרה לוועדה המקומית לקבלת היתרי בנייה.

על פי אותו הנוהל, הגישה הביג כמקובל את הבקשה לועדת בניין ערים באשדוד – אך להפתעתה הבקשה הורדה מסדר היום שוב ושוב ונדחתה בסופו של דבר ע"י הועדה המקומית.

עולים לועדה המחוזית:
לאחר מספר דיונים בוועדה המחוזית, בהם נכחו אנשי הצוות המקצועי של העירייה, הוסכמו ומולאו כל דרישות העירייה - נסללה הדרך להפקדת התכנית שאף קיבלה את תמיכת משרד התחבורה.
בכל הזמן הזה בו התנהלו הדיונים בוועדה המחוזית, היה תיאום עם עיריית אשדוד בכל הנוגע למסוף התחבורה.

לאחר 4 שנים, מהגשת הבקשה הראשונה, בנובמבר 2017 –
הועדה המחוזית, בניגוד להמלצת הועדה המקומית, החליטה לאשר את התוכנית בכפוף לשינויים ולפני הליך ההתנגדויות.

בחודש ינואר 2018, בשיא סערת השבת בעיר, הגישה העירייה התנגדות גורפת לתכנית שהגישה ביג להרחבת המתחם שתכלול בין השאר את הקמת הסינמה סיטי.

בעיריית אשדוד טוענים כי מסמכי התכנית עודכנו לאחר הדיון בוועדה המקומית, מבלי שהועברו לעיונה וכי לא ניתן משקל לעמדתה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]