הזיג זג של גלבר לתכנית הבנייה בפארק בן גוריון - בועדה מברכת ובפייסבוק תוקפתהשבוע דיווח אשדוד נט כי הועדה המקומית צפויה לאשר תכנית של המדינה אותה מקדם השר כחלון, לבניית מאות יחידות דיור בפארק בן גוריון לזכאי משרד השיכון וזוגות צעירים.
מי שמיהרה להעלות סטטוס מאוד חריף נגד התכנית הייתה חברת המועצה והטוענת לכתר - הלן גלבר שהגדירה אותו כ" אווילי והזוי".
אלא שמעיון בפרוטוקול הועדות שדנו בתכנית (הפרוטוקול מצורף לכתבה) עולה כי חברת הועדה הלן גלבר לא התנגדה לה...
חברי מועצה אחרים דווקא כן הביעו בשלב ראשון התנגדות לתכנית אך בסופו של דבר הם הצביעו בעדה . המתנגד היחיד היה אלי לחמני

הלן גלבר

תכנית הבנייה בחלקו הצפוני של פארק בן גוריון, מה שנקרא בהסכם הגג "מתחם בית המשפט", תכנית אותה חשפנו באשדוד בשבת האחרונה (לכתבה המלאה כנסו כאן), יצרה גל תגובות זועמות נגד התכנית.
רבים חשבו כי מדובר בביטול הפארק לצורך הקמת שכונת מגורים חדשה. אך לא כך הדבר, מדובר בחלקו הצפוני מזרחי של הפארק, צמוד לבית המשפט - שטח שהוא ולא מפותח ואינו הריאה הירוקה של הפארק. מדובר בתוכנית שהמדינה מקדמת לטובת הזכאים וזוגות הצעירים בעיר עם בניינים בני 24 קומות (למי ששאל - לא מתאים לחרדים).

חברת המועצה הלן גלבר, ומי שרוצה להתמודד על ראשות העיר, מיהרה להעלות סטטוס בפייסבוק בו היא יוצאת נגד תכנית הבנייה.

בסטטוס כותבת גלבר:|
"הרעיון האווילי שלפיו לוקחים שטח של פארק ומסבים אותו לבנייה הוא כל כך הזוי שבאמת אין מילים כדי לתאר זאת. 
אנחנו נגד בנייה על שטחי פארקים! איפה קיים דבר כזה?! האם זה נשמע למישהו הגיוני שרון חולדאי ייתן שטחים מפארק הירקון לבניית מגדלים?! ולהוסיף חטא על פשע, יחידות הדיור בכלל לא מובטחות לתושבי העיר! איפה ההתייחסות לדיור לזוגות צעירים, למחירים שפויים?  מה ההיגיון בזה? מישהו פה השתגע לגמרי".

פה מתוכננים להבנות מאות יחידות דיור

אלא שבדיקת אשדוד נט העלתה כי למרות דברים אלה של גלבר, בדיון שהתקיים בועדת בניין ערים של עיריית אשדוד שהתקיימה בחודש נובמבר 2015 בה דנו חברי הועדה בתכנית המתאר לרובע ב' ושכללה גם את התכנון לבנות בחלק מפארק בן גוריון, גלבר לא העלתה כל הסתייגות על הבנייה המתוכננת בפארק - ואף בירכה על תכנית המתאר שכוללת תוספת יחידות דיור לרובע.

בפרוטוקול (לפרוטוקול המלא כנסו כאן) מצוינת גלבר כמי שמברכת על התכנית שמוסיפה יחידות דיור ובמיוחד קטנות. עוד מצוינת גלבר אומרת כי שטחים ירוקים אם משנים יש לתת מענה במקום אחר על פי התקן, וכך גם למבני ציבור.
למעשה גלבר לא מביעה התנגדות לבנייה המתכוננת בפארק בן גוריון, אלה מציינת כי אם משנים את השטח, צריך לתת שטח ירוק במקום אחר.

צילום מסך מהפרוטוקול

מי כן הביע התנגדות באותו הדיון לבנייה בפארק בן גוריון?

יו"ר הועדה גבי כנפו - מנחה כי יש להמנע מתכנון בנייה בשטח ציבורי פתוח בפארק בן גוריון ולהמנע ככול שניתן מהקטנת שטח הפארק.

צבי צילקר אמר אף הוא כי אין לגעת בנכסי העיר שהם שב"צים או שצ"פים. חבר המועצה נעים שומר אמר אף כי צריכה להיות פגיעה מינמלית, אם בכלל בפארק בן גוריון. 

עוד הביעו הסתייגות לתכנית הבנייה - חברי המועצה אלי לחמני, שמעון כצנלסון וולדימיר גרשוב.

בסופו של דבר, בדיון שהתקיים לאחר ישיבה זו, אושרה תכנית המתאר ברוב קולות ורק אלי לחמני נותר בהתנגדותו. גלבר לא השתתפה בישיבת ההצבעה.הדמיה

על התוכנית:
מדובר בתכנית להקמת 850 יחידות דיור לזכאי משרד השיכון וזוגות צעירים אותה דוחף השר כחלון.
המיקום- בחלקו הצפוני של פארק בן גוריון הכוללת שילוב של מגורים, תעסוקה, מסחר, ושטחים פתוחים.
בנוסף, התכנית משתלבת ומאפשרת קידום תכנית של פינוי בינוי ברובע ב', מערבית לפארק בן גוריון.
במסגרת תכנית הפינוי והבינוי, ייהרסו 303 יחידות דיור ויוקמו כ-880 יחידות דיור. שתי התכניות יחד יביאו לתוספת יחידות דיור משמעותית לרובע ב'.

תכנית בית המשפט אמורה להיות משווקת במסגרת "מחיר למשתכן" עד ליוני 2019 (כך על פי הסכם הגג).
התכנית כוללת בתוכה גם מתחם תחבורתי שאמור לקום כחלק מפרויקט הגל הירוק בעיר. 

הבנייה תהיה בחלק הצפוני מזרחי של הפארק

מדובר בכ-6 מבנים בני 25 קומות בהם 282 יחידות דיור, כאשר בקומת הקרקע יוקמו מעונות וגני ילדים; הקמת מבנה מגורים בן 5 קומות ובו 64 יחידות דיור; והקמת 3 מבני מגורים בני 25 קומות בהם 222 יחידות דיור, כאשר בחמש הקומות הראשונות ישולבו תעסוקה ומסחר. מתוך כלל יחידות הדיור בתוכנית, כ- 265 יחידות דיור יוקצו עבור דירות קטנות, כדי לתת מענה בין היתר עבור זוגות צעירים.

בתוכנית הושם דגש על המרחב הציבורי - במרכז המתחם יוקם פארק שיתפרס של שטח של כ-5 דונם לרווחת הדיירים ובאי המתחם, יוקם מערך שבילים עבור הולכי רגל שיחברו בין המגורים למבני הציבור ולא תתאפשר כניסה של כלי רכב ללב המתחם כאשר החניות תהיינה תת-קרקעיות.

מה אומרת הגברת גלבר על הזיג זג שחושף אשדוד נט?
באמצעות הדובר שלה, סער גינסבורסקי, גלבר בוחרת דווקא להשתלח בכותב שורות אלה, להאשימו האשמות שווא שגובלות בלשון הרע והוצאת דיבה. בסופו של דבר גלבר לא מספקת הסבר מספק לזיג זג בין הברכות לפרויקט בישיבה הסגורה (כפי שעולה מהפרוטוקול) לבין הססטוס הקשה שהעלתה נגד הפרויקט בפני הציבור הרחב בפייסבוק האישי שלה. 

תגובת הדובר של הלן גלבר לשאלות ששלחנו:
״צר לנו שיש עיתונאים שמונעים ממנעים נסתרים ולא עניינים, שטובת תושבי אשדוד היא לא לנגד עיניהם ואינם בוחלים בשום אמצעי: מסלפים עובדות, משרתים את אדוניהם ובחלקם אף חבוי פוליטיקאי מתוסכל. עמדתה של גלבר היתה ונותרה חד משמעית:כן לזוגות צעירים, לא לנגיסה בריאות ירוקות ובשטחי ציבור, וכן שמירה על איכות חיי התושבים באשדוד.
כאמור, בדיון המקדמי בנושא מדיניות התחדשות העירונית ברובע ב' (לא בניה חדשה, התחדשות בלבד ) שבו השתתפה חברת המועצה גלבר ,ובו כלל לא התקיימה הצבעה, שבה על עמדתה הנחרצת כי לא תיתן ידה לנישול הציבור משטחים ירוקים ודרשה כי שטחים אלו יוחזרו לציבור במיקום אחר באותה השכונה. אלה העובדות וכל ניסיון לטשטש את האמת לא יצלח.
היום, אחרי הדיון הציבורי בפרויקט סגול של ג׳קי בן זקן שהובילה חברת המועצה גלבר, כבר כולם מבינים, את מה שגלבר חזתה מזמן, שבניה לא אחראית תגרום למחסור במוסדות ציבור בעתיד (בדיוק אותם מוסדות נוספים שרוצים להוסיף באותה תכנית אווילית שייקחו שטחים נוספים מהפארק).לא בכדי השחיתות הציבורית באשדוד היא אחת משני הנושאים המפריעים ביותר לתושבי אשדוד, יש להם סיבה טובה לכך!״

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('cd4915af-8baf-4954-8fc5-c235514ec0ce','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('cd4915af-8baf-4954-8fc5-c235514ec0ce','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה