בתי זיקוק

מפעל פז בתי זיקוק באשדוד הפסיק הבוקר (ב') באופן מיידי את פעולת מסופי ניפוק הדלק בהוראת המשרד לאיכות הסביבה, עקב תקלה במערכת מישוב האדים.

אמש הודיעה קבוצת פז שבבעלותה בתי זיקוק, למשרד להגנת הסביבה על תקלה  במשאבת הוואקום של מתקן השבת האדים במסופי ניפוק הדלקים. המפעל הפסיק את הפעלת שלושה מתוך שבעת המסופים שלו, אך תיכנן להמשיך את פעילות הנפקת הדלק.

אך מהמשרד להגנת הסביבה נמסר שההוראה חלה באופן מיידי על כל פעילות המסופים כדי למנוע זיהום אוויר, עד לתיקון התקלה.

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר, כי כדי לשמור על בריאות הציבור ולמנוע זיהום אוויר באדי דלק, לרבות בנזין, הורה המשרד למנהלי המפעל להפסיק לאלתר את פעילות הנפקת הדלקים עד לתיקון התקלה. היתר הפליטה קובע כי על המפעל להפסיק את פעולת כל המתקנים המחוברים למתקן הטיפול בפליטת אדי דלק, כאשר מתקן הטיפול אינו עובד. במכתב ששלח למפעל מנהל מחוז דרום, ברוך ובר, ציין כי המשכת פעילות המפעל עלולה להוות הפרה של תנאי היתר הפליטה - דבר המהווה עבירה על הוראות חוק אוויר נקי.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]