כבר שש שנים שיעקב עטיה משמש כמתנדב בארגון ההצלה 'איחוד הצלה' באשדוד. הוא מתנדב פעיל מאוד, יוצא לאירועים ולא פעם זכה להציל חיים ביחד עם שאר כוחות ההצלה. גם ביום חמישי האחרון, בשריפה בה נפגעו 30 בני אדם בשריפה במרכז פלדות, הוא היה בין הראשונים להגיש עזרה לנפגעים.

ביום שישי האחרון, רגע לפני שבת, יעקב קשר את אופניו צמוד לביתו ברחוב אברהם שפירא ברובע ו'. "השבת לא הייתי בבית, וכאשר חזרתי במוצאי השבת ראיתי שמישהו חתך את הברזלים וגנב את האופניים", סיפר יעקב לאשדוד נט.

לדברי יעקב, בארגז האופניים היה ציוד הצלה חשוב מאוד להצלת חיים; בין השאר בלון חמצן וציוד החייאה, בנוסף לאפוד של הארגון. "מי שגנב את האופניים יודע שהאופניים משמשים להצלת חיים. אני קורא למי שלקח את האופניים להחזיר אותם, הם שמשו נטו להצלת חיים. הוא יכול להחזיר אותם לפה, להשאיר אותם בכל מקום אחר ולהתקשר למוקד 1221 ולדווח שמצא אופניים. אפילו אם הוא חומד את האופניים, שיחזיר לפחות את התיק ציוד שמשמש להצלת חיים. שיחשוב טוב, יכול להיות שגם אליו נגיע על מנת לטפל בו חס וחלילה עם ייפצע עם האופניים".

מי שיודע או יש לו פרטים מוזמן ליצור קשר עם מוקד איחוד הצלה 1221, שם מבטיחים לשמור על אנונימיות של הפונה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]