לא ברור איך תכננו בית חולים, כאשר הכניסה היחידה אליו היא דרך צומת מסוכן מאוד כשנהגים רבים מסכנים את עצמם יום יום. "כל יום שעובר פה בלי תאונה הוא נס משמיים", אומר לאשדוד נט תושב העיר שאביו מאושפז באסותא. הוא מגיע לסעוד את אביו יום יום, ובכל פעם שהוא צריך לצאת מבית החולים, הוא מתפלל לעבור זאת בשלום. 

(מומלץ לצפות בסרטון במסך מלא - איכות הסרטון במקור)

"מדובר פה בסכנת נפשות של ממש. אתמול חייגתי מספר פעמים למשטרה, פתחו פנייה אבל אמרו לי שזה עניין של העירייה", מספר התושב לאשדוד נט. היום בצהריים הוא עמד במשך מספר דקות וצילם את היוצאים והנכנסים לתחנת מד"א ולבית החולים. "רואים בסרטון את הסכנה הגדולה. אפילו אמבולנסים מתקשים לחצות וזה כמעט נגמר בתאונה".

בסרטונים שהועברו לאשדוד נט ניתן לראות כיצד אחד הרכבים מנסה לפנות מכיוון בית החולים לשכונות הדרומיות, הוא כבר עומד חצי בתוך הצומת אך לא מצליח לחצות ובסוף זה כמעט ונגמר בתאונה. בהמשך רואים אמבולנס שמנסה לצאת לכיוון הרובעים הדרומיים, רכב שמנסה לפנות מאלטלנה לכיוון בית החולים וגם אמבולנס שעומד בתור. נהג או נהגת הרכב לא מצליחים לפנות מפחד שייפגעו מרכב אחר. בסופו של דבר, האמבולנס עוקף את הרכב, חוסם את הדרך ומאפשר לרכב הפרטי לעבור בבטחה. 

אמבולנס מד"א מאפשר לנהג לפנות בבטחה בצומת

"בנו פה בית חולים במילארדי שקלים, איך לא חשבו על צומת הכניסה?", תוהה התושב. 

לפני מספר חודשים כבר דיווח אשדוד נט על הסכנות בצומת לעובדי ומבקרי בית החולים, כמו גם לעובדי מד"א. עיריית אשדוד לא הגיבה אז לפניית אשדוד נט, אך מי שהגיב לפניית אחת התושבות בפייסבוק היה ראש העיר, או מי מטעמו שמפעיל לו את העמוד בפייסבוק. "נושא הרמזור נמצא בבחינה מקצועית אל מול העומסים", כתב ראש העיר לתושבת, והוסיף: "כרגע עומדת אפשרות להמשיך עוד 200 מטר לכיכר ולפנות בכיכר בבטחה". ומה עם מי שמנסה לצאת לרובעים הדרומיים? מה הפתרון עבורם? לפי שעה לא ברור מתי תיפתר הבעייה בצומת הכניסה לבית החולים, נקווה רק שעד הפתרון לא ייפגעו תושבים.

תגובה בעמוד של ראש העיר בדיוק בעניין זה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]