השינויים בתנועה עליהם הודיעה עיריית אשדודזעם בקרב תושבים ברובע י' בעקבות שינויים בתנועה שמבוצעים במסגרת פרויקט התחבורה הירוקה. יעקבי שמעון, מתנדב במשטרת התנועה שבדק את השינויים שנעשו במקום, מספר לאשדוד נט: "כל מי שנוסע ברחוב המייסדים לצפון נתקע דקות ארוכות עד שמגיע לשד' מנחם בגין. שתי סיבות לעיכוב: 1. ביטול נתיב נסיעה. כלומר, במקום שני נתיבים לצפון יש רק נתיב אחד. 2. פעימת רמזור ירוק קצרה ביותר. פעימת ה"ירוק" נמשכת 7 שניות ואחריה נגזר להמתין משך 70 שניות. לכן עומס התנועה במקום רב. זו פרופורציה מתסכלת ומעצבנת".

יעקבי ותושבים נוספים ברובע מספרים על פקקים כבדים שנוצרים במקום, בעיקר בשעות העומס כאשר רבים רוצים לצאת מהרובע. 

אך זה לא הכל, השבוע פרסמה העירייה כי במסגרת פרויקט הגל הירוק ייכנסו בשבוע הבא שינויים קבועים בהסדרי התנועה. לא תתאפשר עוד פניה שמאלה מרחוב המייסדים לשדרות מנחם בגין. כמו כן, ליוצאים מרובע ח' בשדרות הפרחים לא תתאפשר פניה שמאלה לשדרות מנחם בגין.

כך זה נראה בבקרים ברחוב המייסדים:

"סגרו לנו את היציאה היחידה שהייתה נורמלית. יש פה פקקים כבדים, ועכשיו כל מי שרוצה להגיע לסיטי, צריך לעשות סיבוב גדול בכל הרובע. לא מובן השינוי הזה, למי זה טוב", אמר אחד מתושבי הרובע.

תושב אחר אמר לאשדוד נט: "לא ברור מי עומד מאחורי ההחלטה ההזויה הזאת. שולחים את כל הרובע לצאת משדרות בן עמי, יעמיסו שם את הכבישים וגם שם, יהיו פקקים. הרובע יהיה פקוק מכל כיוון. גאוני".

מעיריית אשדוד לא התקבלה תגובה לפניית אשדוד נט. 

ההודעה המלאה של עיריית אשדוד:

הפרסום של העירייה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]