צנזורה בשלטי החוצות באשדוד: לאן נעלמה הבחורה עם חולצת הכתפיות מהפרסום?"ביט חדרי קריוקי" בקשו לצאת בקמפיין על שלטי החוצות המוארים, להפתעתם הפרסום לא אושר אלא אם יסירו מהשלט את התמונה של הבחורה עם הכתפיות... בהתאם למדיניות העירייה - לא לפגוע ברגשות הציבור בעיר. איראן זה כאן?

מצאו את ההבדלים- הפרסום המקורי לעומת פרסום בשלטי החוצות ברחבי העיר אשדוד"ביט חדרי קריוקי" באשדוד פרסמו מודעה בעמוד הפייסבוק שלהם, בה מופיעות ארבע נשים וגבר שרים.  ימים לאחר מכן, עלתה אותה המודעה בשלטי חוצות ברחבי העיר אשדוד, אלא שמשהו בתמונה נראה מעט מוזר מהמודעה המקורית - הבחורה בצד השמאלי בפרסום הוסרה כולה מהמודעה.... 

מבירור ופנייה למפרסמים - ביט חדרי קריוקי, הובהר שהמודעה שונתה מכיוון שנתבקשו לעשות כך מחברת השילוט.

מפנייה לחברת השילוט מאור שלטים מסתבר שזאת ההוראה של העירייה - שכן הבחורה עם הכתפיות מהווה איכשהו "פגיעה ברגשות הציבור", בטענה כי היא אינה צנועה.

מבדיקה מסתבר שאכן בחוזה הזכיין מחוייב לקבל אישור על כל פרסום שהוא מעלה.

פגיעה ברגשות הציבור: 

על פי תקנון העיריה - בעלי עסקים יכולים לפרסם בשליטי החוצות רק בהתאם למדיניות שאינה ברורה, ואף לוטה בערפל תחת הכותרת "פגיעה ברגשות הציבור".

כפי שתוכלו לראות, לא מדובר בתמונה פרובקטיבית של אישה ואף לא במסר פרובקטיבי, מיני או אחר שעלול לפגוע בתושבים.

בתמונה מופיעות 3 נשים וגבר שאחת מהן לובשת חולצה כתפיות על פי האופנה המקובלת והנורמנטיבית בישראל ופחות מקובלת בערים חרדיות ובמדינות מוסלמיות קיצוניות בלבד.

ניתן להבין צנזורה ברובע שנמצא בשליטה של הציבור החרדי, קשה להבין צנזורה בכלל רחבי העיר.

היכן מתחיל ומסתיים הגבול והטרטוריה של פגיעה ברגשות הציבור? 


אתר העירייה

דובר עיריית אשדוד, אדי בן- חמו הגיב לאשדוד נט: 
"עיריית אשדוד פרסמה מכרז מפורט לפרסום בשלטי חוצות, כך שהזכיין מודע להתניות הרשומות בו באשר לאופי הפרסומים המותרים במרחב הציבורי. כשם שהעירייה מכבדת התחייבויותיה כלפי הזכיינים, כך היא מצפה שהזכיין יעמוד בכללי החוזה עליו הוא חתום".

מBEAT קריוקי נמסר:
"שלחנו את הפרסום המקורי לחברת השילוט זוהר, לאחר מספר שעות נתבקשנו לשנות את התמונה בשל לבוש לא צנוע של הבחורה הצעירה השמאלית.

לאחר מחאה מצדנו, הוסבר לנו שלא ניתן להעלות את הקמפיין כפי שהוא מכיוון שהעירייה אינה מסכימה לפרסום שכזה. על אף התנגדותנו נאלצנו לחתוך לגמרי את הדמות השמאלית מהקמפיין והוא אושר.

הנהלת beat מקבלת ומכבדת את כל האוכלוסיות ומאמינים שבעיר מודרנית, צעירה ורבגונית כמו אשדוד, אין מקום לצנזר דמויות נשיות מקמפיין פרסומי שמראש אינו מיועד להופיע באזורים "רגישים" ובמיוחד לאור העובדה שבעבר העלנו קמפיינים נוספים עם דמויות נשיות בפרונט.

ביט חדרי קריוקי - Beat הוא מתחם המיועד לחגוג לשמוח לבלות לכל האוכלוסיות, אנו מזמינים את כל המגזרים לבוא ולחגוג איתנו את האירועים הכי שמחים שלהם!"

מאחר שבאשדוד נט אין צנזורה על גופיה, אנו מציגים כאן את הפרסום של חדרי הקריוקי (ללא תשלום) לשיפוטכם:אם רגשותכם נפגעו מהפרסום של האישה, הגיבו לנו כאןמצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected] 
ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('d70cc852-dc93-441a-9ce1-adc7d6bfc27c','/dyncontent/2017/6/5/ddc064ee-648d-4ba4-ad6e-72da51a98ff7.png',1808,'',525,78,true,18157);},15],[function() {setImageBanner('d70cc852-dc93-441a-9ce1-adc7d6bfc27c','/dyncontent/2017/6/1/c41baeb6-e29b-4415-b67b-b3940dd9bdf5.gif',1807,'',525,78,true,18157);},15]]);
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה