אושרה במועצת העיר העברת הקרקע הציבורית ברובע ט"ו לידי מנהל מקרקעי ישראל. לפני חודש נחלה ההצבעה כישלון לאחר שאחת מחברות המועצה מהקואליציה נמנעה בהצבעה והביכה את ראש העיר. אתמול, חודש אחרי, הגיע ראש העיר כבר מוכן לישיבה ונחוש בדעתו להעביר את ההחלטה.

קודם ההצבעה נשאו דברים חברי האופוזיציה. הלן גלבר אמרה כי היא אינה מאמינה עוד בראש העיר, ובתגובה ענה לא היו"ר גבי כנפו כי זו זכותה. בנוסף אמר כנפו כי הציבור בחר בראש העיר, ולא בא ואין היא מייצגת את הציבור.

וידאו: הלן גלבר תוקפת את ראש העיר על תוכנית רובע ט"ו

חבר המועצה אלון חסן ביקש לדעת אם יתקיים דיון וביקש לקבל פירוט של עלות הקרקע שתמסר למנהל מקרקעי ישראל וכן לדעת אם הציבור יקבל על כך תשלום. 

בשלב מסוים החל דין ודברים גם ביציע התושבים במועצה, שהכיל תושבים מרובע ט"ו ותושבים שתומכים בראש העיר. עימות מילולי התפתח בין הצדדים ואנשי הפיקוח העירוני נדרשו לשמור על הסדר.

וידאו: יו"ר המועצה גבי כנפו משיב להלן גלבר 

לפני ההצבעה אמר ראש העיר כי אף ראש עיר לא היה מוותר על ההשקעה שהמדינה תשקיע באשדוד. לדברי ראש העיר, הוא דוגל במדיניות של הבאת זוגות צעירים לרובעים החזקים והבאת אוכלוסיות חזקות לרובעים הותיקים בעיר. "צמצום הפערים" הסביר זאת לסרי.

וידאו: דברי ראש העיר במועצת העיר

רגע לפני ההצבעה החל דין ודברים חברי האופוזיציה ויו"ר מועצת העיר, כאשר כנפו מסרב בכל תוקף לנהל דיון נוסף לפני ההצבעה. לקול מחאת חברי האופוזיציה, התקיימה ההצבעה שהיה נדמה שהיא נערכת בשוק העירוני ולא במועצת העיר. בסופו של דבר ברוב קולות אושרה ההחלטה להעביר את קרקע המריבה ברובע ט"ו לידי מנהל מקרקעי ישראל.

ראש העיר אמר במועצה כי התוכנית עוד צפויה להיות נידונה בועדה המחוזית, וכי מומחים עוד אמורים לדון בה, והם יחליטו כמה יחידות דיור ניתן לבנות במקום על מנת שלא לגרום לצפיפות יתר ועומס על התשתיות. עוד אמר ראש העיר כי לתושבים ניתנת הזכות להגיש התנגדויות והשגות על התוכנית שמקודמת.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]