תחזית מזג האוויר לסוף השבוע הקרוב מתריעה מפני סערת גשמים קיצונית. החזאים אומרים כי המערכת החורפית המגיעה אלינו מצפון, תתחיל ביום חמישי בלילה עם גשם ורוחות בצפון הארץ שילכו ויתחזקו בהדרגה ויתרחבו גם לאזורנו. שיא המערכת ביום שישי, אז צפוי גשם כבד מאוד מלווה בסופות רעמים, רוחות חזקות וגלים בגובה של עד 9 מטרים! קיים חשש לשיטפונות וזרימות מים חזקות בנחלי הצפון, במדבר יהודה ובחלק מנחלי הדרום. באשדוד החשש הוא מהצפות בעקבות הכמויות הגבוהות הצפויות של מי גשמים. באשדוד נערכים גם להצפה בנחל לכיש, שעלול לעלות על גדותיו ולהציף את המדשאות ואף לסכן את החיות בפינת החי בפארק לכיש. בשנת 2013 אירע אירוע דומה שסיכן את החיות בפארק.

ההתרעה הקיצונית הביאה את הרשויות המקומיות וגופים נוספים להיערכות מוקדמת ולרענון ההנחיות לציבור. המוקד העירוני בעיריית אשדוד, מרכז את סך הפעולות וההכנות לקראת בוא הסערה וכבר הוציא הנחיות ליחידות העירייה הרלוונטיות. "בתחזית למזג אוויר סוער במיוחד, אותו אנו מגדירים כ'מצב 3', אנו מתחילים את ההיערכות כמה ימים קודם ומוציאים דף הנחיות לכל יחידות התפעול" אומרים במוקד ומציינים כי גם בעת הסערה עצמה יעמדו צוותי כוננות במוקד העירוני, כדי לתת מענה לאירועים ומצבים העולים מן השטח.

עובדי מחלקת התברואה משלימים את ניקוי הקולטנים, אנשי הנטיעות בצעו גיזום לעצים, עובדי הביוב והניקוז ומינהלות הרבעים טיפלו בנקזים, אבות הבית במוסדות החינוך טיפלו במרזבים ובאגף החופים נערכו למניעת זרימת פסולת לים. כמו כן שובצו צוותים וכוננים מאגף הביטחון העירוני, הפיקוח העירוני, אנשי ההנדסה החשמל והמאור וברווחה נערכו לטיפול בדרי הרחוב. העירייה מקצה גם כלים וציוד והמוקד העירוני עומד בקשר עם חברת החשמל וגופי סיוע עירוניים.

במקביל להיערכות העירונית, פנתה העירייה לציבור התושבים בבקשה להיערך גם הם בבתיהם. זה הזמן לנקות מרזבים, לחזק פריטים העלולים לעוף עם הרוח, להצטייד בפריטי מזון ושתיה ולהטעין את מנורת החירום או פנסים ניידים.

נהגים שימו לב. מומלץ שלא לנהוג בגשם סוער. להימנע מכניסה לשלוליות, לנהוג בזהירות ולהדליק אורות. במיוחד שימו לב לדרך ותנו זכות קדימה להולכי הרגל.

המוקד העירוני וצוות עובדי התפעול יהיו זמינים לטפל באירועים חריגים, ויפעל במתכונת מתוגברת בכל תקופת הסערה. בכל מקרה של מפגע יש לדווח למוקד 106.