בוריס גיטרמן - יו"ר ועדת בניין עריםההחלטה חסרת התקדים בעיר אשדוד מאפשרת תוספות בנייה לרובע שלם -

התוספות כוללות: תוספת חדרים, ממ"דים, מרפסות, חדרים על הגג, דיורית או יחידה מסחרית (חנויות) בקומת העמודים ושינוי גבולות בנייני מגורים.

מה שיאפשר להרחיב כ-2444 יחידות דיור ברובע. בנוסף התוכנית לא דורשת תוספת תשתיות למרות שמדובר בתוספת של אלפי מטרים לרובע.

מתוך 10 חברי ועדת בניין ערים, הצביעו 8 בעד ההחלטה. מי שהפתיעו שהצביעו בעד היו  בוריס גיטרמן יו"ר הוועדה, אשר מזוהה דווקא עם המגזר החילוני שלא נהנה מהחלטה דומה לזו ואף לא התנה את תמיכתו במתן הטבות דומות לרבעים אחרים בעיר.

וכמו גיטרמן הצביע בעד גם ולידימיר גרשוב מאשדוד ביתנו.

4 חברי הועדה החרדים שמתגוררים ברובע שזכה להטבה - הרב מרדכי ליברמן, דוד בן חמו, הרב יעקב טסלר, הרב מאיר בן סימון - הצביעו בעד (למרות שעלתה השאלה המשפטית - האם מותר להם לעשות כך, והאם לא מדובר בניגוד עניינים) ולאחר שקיבלו היתר מהיועץ המשפטי, הצביעו בוועדה  בה הם מחזיקים קרוב ל 40%.

ממ"ק ראש העיר גבי כנפו , הודיע שלא יגיע להשתתף בהצבעה זו ובמקומו הוזעק להחליף אותו (לראשונה) יהודה פרנקל שהצביע בעד. גם יוסי לוי תמך.

חברת הועדה הלן גלבר הייתה במבחן ולא הגיעה להצבעה.

מי שהתנגדו בהצבעה היו חברי האופוזיציה - שמעון כצנלסון ועו"ד נעים שומר.

ד"ר אלי לחמני - מתמודד על ראשות העיר

בעקבות ההחלטה, חבר מועצת העיר אלי לחמני הודיע כי הוא מבקש להעלות את הנושא לדיון במליאה (פורום רחב יותר של 27 חברי המועצה).

הטענה של ד"ר אלי לחמני היא - מדוע רק לרובע ז'? מדוע לא לאפשר הרחבת דירות לכלל תושבי העיר? ומדוע עושים דין אחד לאוכלוסיה מסוימת (אפשרות לבנות ולהפעיל חנויות בתוך בניין מגורים) ודין אחר לשאר התושבים (שהחוק אוסר עליהם).

על פי התוכנית:

התוכנית מציעה יצירת מסגרת תכנונית למתן זכויות הרחבה לדירות קיימות עד לשטח דירה מקסימאלי, מבלי לשנות את זכויות הבניה הקיימות ומבלי לשנות את מספר יחידות הדיור בתחומה, וכן הוספת דירות או חנות כיחידת משנה לדירה מתחת לעמודי הבניינים - 50% מתכסית קומת העמודים.

ניתן להרחיב דירות קיימות על ידי תוספת שטח עיקרי של עד 160 מ"ר לדירה. ניתן להוסיף לשטח זה שטחי מרפסת (12 מ"ר) , ממ"ד  ו-5.0 מ"ר שטח עיקרי לסוכה. לדירות בקומות העליונות ניתן להוסיף 60.0 מ"ר שטח עיקרי לטובת חדר על הגג או יצירת דירת דופלקס.

הוראות תוכנית הבינוי קובעות אף את הגבולות של הבניינים (קווי בניין), בחלק מהמקרים יתאפשר צמידות לבתים אחרים או לדרך קיימת.

התוכנית מקיפה כ-2444 יחידות דיור ברובע.

בהסבר לתוכנית נכתב:

 "רובע ז' מאופיין באוכלוסייה חרדית ובמשפחות מרובות ילדים, שנדרשת לדירות גדולות . תכנית זו הוכנה כמענה לצורך בדירות מרווחות על מנת לאפשר לדיירים יצירת תנאים מתאימים להמשך קיום ושימור הקהילה החרדית ברובע".

 תגובת העירייה להרחבת כל הדירות ברובע ז' - תוכלו לקרוא אותה כאן:

http://www.ashdodnet.com/article/252459/8

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]