עובדי נמל אשדוד הצילו הערב (שני) צב ים שהיה במצוקה, כשניסה לשחות נגד הזרם ללא הצלחה, באזור הרציפים 6-5 בנמל. צב הים, חיה שמצויה בסכנת הכחדה, הועבר להמשך טיפול בבית החולים לצבי ים במכמורת.

אלישע אטיאס, סוור הנמל, איתר את הצב מול הרציף כשהבחין בתנועה חשודה במים. כשעקב אחריה, הבין שמדובר בצב ים שלא התגבר על הסחף בבריכת העגינה הצמודה לרציפים. הסוור ביקש ממנהליו לעצור את העבודה עד לחילוצו של הצב.

אטיאס, יחד עם דרור סופר שמשמש כמפקח איכות הסביבה בנמל, פעלו עם מחלקת הביטחון של הנמל וצוות של רשות הטבע והגנים והצליחו למשות את הצב מהמים. "הוא היה נראה במצוקה, פעלתי לפי הנחיות החברה ודיווחתי על האירוע", סיפר אטיאס.

הצב לאחר חילוצו (צילום באדיבות דוברות הנמל)

"כשירדתי מהמשמרת, שמחתי מאוד לשמוע שהצב הועבר לטיפול. חשוב שנדע לשמור על הים ועל סביבת העבודה שלנו, זו האחריות שלנו", אמר אטיאס. סופר מצדו הוסיף כי "הצב היה נראה מותש, תנועותיו היו מוגבלות. לא ידענו איך להוציא אותו בתחילה, כי בריכת הנמל נמוכה מהגובה ברציף. האירוע הזה עשה לי את השנה, זו תחושה נפלאה להיות שותף להצלת בעל חיים בסכנת הכחדה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]