השר אורי אריאל

השרים יואב גלנט (כולנו) איילת שקד (הבית היהודי) ואריה דרעי (ש"ס), יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין (ליכוד), ח"כ חיים ילין (יש עתיד) ויצחק וענקין (ש"ס) - נענו ליוזמתו של שר החקלאות, אורי אריאל (הבית היהודי) לקיים את התפילה ההמונית למען הגשמים במעמד הרבנים הראשיים לישראל, חקלאי ישראל ראשי ההתיישבות והארגונים החקלאים. 

שר החקלאות אריאל אמר: "לדאבוננו, לאחר ארבע שנות בצורת ירדו עד כה מעט גשמים שהם פחות מהממוצע הרב שנתי והחורף הנוכחי מסתמן כשחון, אני קורא לכל הציבור לקחת חלק בתפילה ב-י' בטבת שכידוע הינו יום תענית, בכותל המערבי, ולהביא מטריות כי ביחד נקרע את שערי השמים". 

השר הוסיף כי "בשנה האחרונה פעלנו רבות כדי להיטיב עם מצבם של החקלאים בתחום המים, הורדנו את מחיר המים השפירים בכ- 20%, גיבשנו עם משרד המים והאנרגיה ויחד עם משרד האוצר מתווה שאומץ על ידי רשות המים לפיו לא יהיה קיצוץ ללא פיצוי ובמקביל משרד החקלאות פועל להשקיע בגידולים חוסכים במים והכוונת המים למטעים על פני גידולי שדה תוך עידוד חקלאים לעבור לשימוש יעיל במים ונמשיך לעשות מאמצים כדי להטיב עם החקלאים". 

התפילה תתקיים היום (ה'), ה-10 בטבת, בשעה 15:30 ברחבת הכותל המערבי במעמד הרבנים הראשיים לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף הרב הראשי לישראל נשיא בית הדין הרבני, הרב דוד לאו הרב הראשי לישראל נשיא מועצת הרבנות הראשית, ראשי ההתיישבות וראשי הארגונים החקלאים, מאיר צור מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל, דובי אמיתי נשיא התאחדות האיכרים בישראל, אמיתי פורת מזכ״ל הקיבוץ הדתי, זאב חבר תנועת אמנה ותנועת הנוער בני המושבים. 

ממשרדו של השר אריאל נמסר עוד כי "הציבור הרחב מוזמן לתפילה וכי לרגל התפילה יינתנו הטבות למבקרים באתרי עיר דוד, מנהרות הכותל והרובע היהודי בין השעות 16:30-19:00". 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]