שביתה

מחר אמורה להתקיים שביתת הסתדרות המורים שכוללת גננות בגני הילדים העירוניים, מורים בבתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים. מסגרות החינוך המיוחד באשדוד יפעלו כרגיל למעט כיתות חינוך מיוחד הפועלות בחטיבות הביניים.

בנוסף, סייעות הגנים ועובדי המנהל בבתי הספר באשדוד יעבדו כרגיל. ילדי הצהרון בגנים באשדוד שמופעל בהם צהרון בשגרה יגיעו ויפעלו במתכונת בוקר, קרי מ 7:35-14:00 . בבתי הספר לא יתקיימו צהרונים. יש לעקוב אחר הודעות אמצעי התקשורת בנושא.

משרד החינוך עתר הבוקר (ג') לבית הדין לעבודה בבקשה להוציא צו מניעה לשביתה מחר. אתמול הודיעה מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד על השבתת הגנים, בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים בשל העובדה שיום מחלה אחד של מורה מחויב בפועל ב-1.4 ימים.

עתירת משרד החינוך הוגשה בטענה כי הסתדרות המורים מפרה הסכם מול המשרד על כך שאין להשבית את מערכת החינוך עד 2019 ולשמור על שקט תעשייתי בעקבות הסכם בין הצדדים שנחתם בעבר. אם השביתה תצא לפועל ביום רביעי, כ-1.5 מיליון תלמידים יישארו בבית.

המזכ"לית בן דוד אמרה: "לא נסכים לשערורייה שבה מורה או גננת חולים יום אחד ומחויבים על יום וחצי. אני לא מכירה עובד אחד במשק שהיה מסכים לעבוד במצב כזה. אני פשוט מתביישת בגרירת הרגליים של משרד החינוך. לכולם ברור שהמצב הקיים אינו תקין. אותם פקידים שיושבים איתנו בפגישות היו מתנהגים אחרת לגמרי לו היה מדובר בימי המחלה שלהם. אנחנו לא דורשים יותר, אנו עומדים על הזכויות שמגיעות לנו בדומה לכל עובד אחר".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]