שביתה במערכת החינוך

לטענת המורים, מורה שחולה יום אחד מחויב כאילו נעדר 1.4 ימים מהעבודה. לטענת המורים, בוצעה פנייה בעניין למשרד החינוך לפני זמן רב – אך עדיין לא נמצא פתרון.

ההשבתה הנוכחית מגיעה זמן קצר לאחר שארגון המורים סיים את סכסוך העבודה שלו מול המדינה לאחר שנחתם הסכם קיבוצי חדש. ההחלטה עליו התקבלה אתמול בישיבה של הנהלת הסתדרות המורים. השביתה תתקיים בגנים, בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים. מוסדות החינוך המיוחד ומוסדות החינוך ביישובי עוטף עזה יפעלו כרגיל.

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד לכלכליסט: "לא נסכים לשערורייה שבה מורה או גננת חולים יום אחד ומחויבים על יום וחצי. אני לא מכירה עובד אחד במשק שהיה מסכים לעבוד במצב כזה. אני פשוט מתביישת בגרירת הרגליים של משרד החינוך. לכולם ברור שהמצב הקיים אינו תקין. אותם פקידים שיושבים איתנו בפגישות היו מתנהגים אחרת לגמרי לו היה מדובר בימי המחלה שלהם. אנחנו לא דורשים יותר; אנו עומדים על הזכויות שמגיעות לנו בדומה לכל עובד אחר.

"הגיע הזמן שיפסיקו לערבב אותנו בנוסחאות שהם עצמם לא מבינים. כיצד יום מחלה או היעדרות של עובד ועובדת הוראה שווה ל- 1.4 ימי מחלה? לא נסכים לכך בשום אופן. יום היעדרות אחד שווה ליום היעדרות אחד, המשכורת של עובדי ועובדות ההוראה אינה משחק. מדובר בכספים שנלקחו ונלקחים מדי יום מעובדי ההוראה. מציאות 'החישובים המוטעים' חייבת להיפסק לאלתר", אמרה בן דוד.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]