צילום: לימור אדרי

מזה כשלוש שנים ממתינים באשדוד להכרזה זו והנה היא באה:

המועצה הישראלית למוזיקה החליטה לתקן את סעיף המכיר בגוף מוזיקלי אחד מוביל ופתחה את האפשרות להכיר בשני הגופים - האחד מתחום המוזיקה הקלאסית המערבית  והשני מתחום המוסיקה הקלאסית  מן המזרח וצפון אפריקה.

הידיעה על הכוונה להכיר בתזמורת  קלאסית מן המזרח באשדוד נט לפני שבועות מספר כשמראש הערכנו כי התזמורת מאשדוד היא המעומדת המובילה.

התזמורת (כמו גם התזמורות האנדלוסיות והמזרחיות הנוספות שקמו בעקבותיה) מופיעה כבר שנים בפני אולמות מלאים בצופים נלהבים מכל העדות, שמוצאים חיבור מוזיקלי ללא קשר למוצאם ולזהות האתנית שלהם.

באופן רשמי, במשך כמה חודשים  התחרו תזמורות שונות הפועלות  בארץ על תואר הנכסף  ואמש הוחלט שהתזמורת האנדלוסית אשדוד היא שתזכה למעמד המכובד וגם להגדלת התקציב השנתי שלה ל5 מיליון שקלים.

התואר המכובד מלווה כמובן בתנאים שבהם תצטרך התזמורת לעמוד בין היתר במספר הופעות בחו"ל רמה אומנותית גובהה ועוד.

ההודעה הרשמית:
בסיכום החלטת המועצה נכתב: "חברי המדור  למוזיקה ממליצים למועצה הישראלית לתרבות  ולאמנות לאשר הכרה בתזמורת האנדלוסית  אשדוד כגוף מוביל במוזיקה קלאסית מן המזרח וצפון אפריקה "

ראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי הגיב:
 "ההכרה מרגשת אותנו מאוד. אשדוד מודה לשרה רגב ורואה בהכרה הזו בתזמורת צעד מחייב לשמירה על רמה אומנותית גבוהה כראוי לתזמורת לאומית ".

מנכ"ל התזמורת יעקב בן סימון:

"אין ספק שהתזמורת הגיעה למקום הראוי והטבעי לה. הבשורה  נפלאה הנגנים ואנשי הצוות עוקבים אחרי הדברים ומתרגשים.  מה שעושה את התזמורת לראויה זו העובדה שיש פה הרבה מעבר למוזיקה ".

שרת התרבות מירי רגב:

"אחרי 70 שנות מדינה התזמורת הלאומית שלנו תנגן את כל הקולות של חברה הישראלית. אני מברכת את המועצה על החלטתה ההיסטורית ושולחת את ברכתי החמה לחברי התזמורת האנדלוסית אשדוד ולכל מי שהוביל את התזמורת למעמד מכובד זה.

הגיע הזמן שהעושר של המוזיקה והתרבות המזרחית יקבל את הבמה הציבורית שנשללה ממנו לאורך שנים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]