כמות המשקעים המזערית שירדה בחודשים האחרונים והיובש שנוצר אפשרו לעירייית אשדוד לבצע טיפול מקיף בנחל לכיש וזאת לאחר תקציב  יעודי שהתקבל ע״י רשות הנחלים למטרת הפרוייקט. המטרה לאסוף את כלל הפריטים ששקעו בקרקעית הנחל ובכך למנוע את הגעתם לחלק הרטוב של הנחל ולים.

מדובר בעבודת ניקיון של ערוץ נחל לכיש בחלק היבש של הנחל לאורך של 3 ק״מ אשר מתחיל  בתוואי הנחל מגשר  בני ברית עד מעלה הנחל באזור מושב שתולים. הפרויקט מבוצע על ידי מנהל התפעול של עיריית אשדוד.

הפסולת המובילה בנחל : 

צמיגים, אמבטיות, פסולת בנייה, שקי ענק של פסולת - אלה חלק מפריטי הפסולת שנמצאה בתחתית הנחל והצטברה עם השנים.
הפסולת נאספה ונערמה באמצעות טרקטור שעובד בתוך הנחל, ולאחר מכן הכל מועמס למשאיות אשר לוקחות את הפסולת למתקן גריסה ומחזור. בחומר הממוחזר נעשה לשימוש  למילוי שטחים שבהם נפערו בורות כדוגמת שביל האופנים עוקף נחל לכיש. 

ראש מנהל תפעול בעיריית אשדוד , שלמה רוטנברג מסר: "טיפול ושמירה על הנחל מתבצעת  לאורך כל השנה כחלק מתוכניות עבודה מקושרות תקציב תוך שמירה על יעדים שהצבנו כבר לפני שמונה שנים. המטרה היא לשקם את הנחל בזכות תוכנית עבודה מוסדרת בשיתוף כלל הגופים והעמותות. היום אנו מבצעים פעולה חשובה ואוספים פריטים רבים ששכבו בקרקעית הנחל ואין ספק שפעולה זאת המתווספת לפעולות רבות שיביאו להמשך שיפור ופריחה של נחל לכיש".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]