הרופא המרדים

לפני ארבעה חודשים הועלתה לרשת לאחר חשיפת עיתון "ישראל היום" והכתבת מיטל יסעור- בית אור תמונה שהעלה מרדים בכיר מתוך חדרי הניתוח.

הרופא המרדים תעד את עצמו בחברת מטופלים מורדמים בבית החולים "אסותא" בעיר והעלה את הצילומים לדף הפרטי שלו ברשת החברתית.

בצילומים תעד הרופא את ההרדמה האחרונה שביצע בבית החולים הדסה ובצילום אחר את ההרדמה הראשונה שביצע לאחר שעבר לנתח בבית החולים החדש אסותא אשדוד. 

לאחר הפרסום, שעורר סערה רבה, הוריד הרופא את הצילומים מדף הפייסבוק שלו והסביר שהמטופלים שתועדו כשהם מורדמים הביעו את הסכמתם לכך.

הרופא זומן לבירור בלשכה לאתיקה של ההסתדרות הרפואית. במכתב שכתב לאחר מכן הסביר כי היה נתון בהתרגשות רבה בעקבות מעברו הצפוי לבית החולים החדש וציין כי הוא מתחרט על המעשה. 

"מבחינתנו הטיפול בתלונה הסתיים בכך", ציינה ד"ר תמי קרני יושבת ראש הלשכה לאתיקה. "אני משוכנעת שהרופא לא יחזור על מעשיו ואני לא רואה מקום לעונש חמור יותר של נזיפה. עצם המעשה והפרסום שלו מהווה דוגמה לרופאים אחרים וחידוד לגבי מהי התנהגות אסורה במדיה החברתית". 

בכללי אתיקה בנושא "יחסי גומלין בין רופאים למטופלים בישראל" שפורסמו ב־2014 ניתן דגש מיוחד לנושא פעילות של רופאים ברשתות החברתיות, ונכתב כי "הרופא יפעיל שיקול דעת זהיר ויקפיד על הסודיות הרפואית ופרטיות המטופל, כאשר הוא עושה שימוש במדיה חברתית לצורך טיפול רפואי או לצורך הגברת זמינותו והנגישות אליו".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]