מפעל טבע מדיקל באשדוד (צילום: דור גפני - כאן דרום)

פיטורי הענק בטבע ממשיכים לגרום לטלטלה בארץ ובעולם. באשדוד קיים מפעל טבע מדיקל ברחוב האורגים, מפעל רווחי שבו מועסקים כ-250 עובדים. ע"פ הפרסומים והצהרת מנכ"ל טבע, החברה מתכוונת למכור את המפעל באשדוד אך בשיחה עם עליזה כדורי - יו"ר ועד העובדים מצטיירת תמונה אחרת לגמרי.

עליזה מספרת לאשדוד נט שמכונות חדשות שנרכשו בתקופה האחרונה והיו אמורות להגיע למפעל נשלחו ליחידה אחרת והתקבלה במפעל הוראה לפירוק מחסנים והעברת חומרי גלם, צעדים המראים על כוונה לחסל את המפעל ולא למכרו. מצד שני כמפעל הנחשב ל"חיוני" בזמן מלחמה, העובדים שהתייצבו לעבודה בשעות חירום לאורך השנים לא מבינים את פשר הסגירה של מפעל כה חשוב. 

בטבע מדיקל באשדוד עובדים כ-250 עובדים, רבים מהם עם ותק של עשרות שנים, בקרב העובדים גם זוגות נשואים והחשש להשאר ללא פרנסה גדול.

מחר מתכננים העובדים להגיע עם משפחותיהם למפעל ולסגור אותו בשרשראות. עם זאת העובדים יאפשרו פעילות תקינה ב"יחידה הרוקחית" שמספקת תרופות לסרטן, מזון לפגים ועוד מוצרים מצילי חיים.

לדברי עליזה כדורי: "עם ישראל לא צריך לסבול בגלל המצב בו אנו נמצאים לכן העובדים יאפשרו הספקה של תרופות ומוצרים חיוניים".

העובדים מנסים לרתום את ראש העיר אשדוד למאבקם, שכבר פירסם בעמוד הפייסבוק שלו תמיכה בעובדי המפעל באשדוד. העובדים מקווים כי ראש העיר יתייצב  יחד עימם להפגנה שהם יקיימו מול המפעל באשדוד.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]