בכל השבוע, אך בעיקר בסופי שבוע, הדיונה באשדוד הפכה למוקד בילוי מועדף על רוכבי השטח על כל סוגיהם. טרקטורונים, אופנועים, רייזרים וג'יפים - כולם מגיעים להפגין את ביצועיהם בדיונה. ואכן סימני הצמיגים ניכרים היטב בכל מקום אליו תביטו באיזור. אפילו מזנון נייד מגיע למקום, לתת שירות לרוכבים שמוציאים אנרגיות רבות בשטח.

באיזור זה מתוכנן לקום רובע י"ד של העיר אשדוד, יציאה נוספת מהעיר לכיוון כביש 4 ואזור תעשיה להייטק. הירוקים מתנגדים לבניה במקום, שם רוצים כמובן לשמר את מה שנותר מהחי במקום. אכיפה אין כאן, לא המשטרה, לא הירוקים, לא העירייה. אפס אכיפה.

יודעי דבר מספרים כי באופן לא פורמלי מאפשרים לרכבי השטח את הנסיעה באיזור הדיונה באשדוד, זאת על מנת למנוע מהם להגיע לאיזור שמורת הטבע ניצנים. במילים אחרות, הדיונה באשדוד הוקרבה למען חולות ניצנים.

הדיונה הגדולה באשדוד - סימני הצמיגים בה

החברה להגנת הטבע קיימה במקום הפנינג "לא מחכים לניסים" לשמירה על הדיונה. גם המטיילים שהגיעו לאירוע טיילו בין רוכבי שטח, שצצים לפתע מאחורי תלולית חול מבלי שהם רואים מי נמצא מעבר. במזל זה נגמר בשלום. 

חשוב לציין כי רוכבי השטח בישראל זקוקים למקום בו יוכלו לעסוק בספורט והתחביב של רכיבת שטח, רצוי למצוא מקום ראוי. אך האם צריך לשמור את הדיונה עבורם? לשמור על הדיונה כמחסום אחרון לפני ניצנים? 

חניון השקמים

ברשויות התכנון מקדמים את התוכנית לבניית רובע י"ד, שיכלול גם תוכנית לשימור חלק נכבד מהדיונה הגדולה ועצי השקמה לטובת הציבור. 

הדיונה הגדולה וחניון השקמים

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]