בית החולים אסותא באשדוד

משרד האוצר נענה לדרישת בית החולים ומשרד הבריאות להעביר סיוע של כ 200–240 מיליון שקל לבית החולים הגירעוני אסותא אשדוד כדי שיוכלו להתמודד עם גרעון של  170 מיליון שקל וזאת בצנאי שהבעלים של אסותא (מכבי שירותי בריאות) תוותר על הלוואת בעלים שהעמידה לבית החולים, שיתרתה עומדת על כיום 100 מיליון שקל. ובנוסף, ימונה חשב מלווה לבית החולים.

לשאלה מהיכן יגיע הכסף, אומר גורם המעורה בפרטים כי "הכסף לאסותא אשדוד כבר מתוקצב במסגרת תקציב המדינה ל־2019".

בנוסף לסיוע זה, באסותא מקיימים  מגעים להכפלת מספר המיטות בבית החולים כדי להמשיך לספק רפואה מיטבית לכחצי מיליון תושבי אשדוד והסביבה".

אסותא אשדוד  אינו מוכן לוותר על הכפלת מספר המיטות (עוד 300 מיטות) לצורך הגדלת ההכנסות של בית החולים. להכפלה, שדורשת את אישור משרד הבריאות, יש השלכות רוחב על מערכת הבריאות כולה.

מאסותא נמסר:
"יכולת בית החולים באשדוד עדיין לא מוצתה בהיותו חדש ומשיקולים כלכליים של קופות החולים, שמעדיפות לשלוח חולים למרחקים בעלות נמוכה יותר, דבר המקשה על התקציב. אנו מנהלים מו"מ מתקדם עם משרדי האוצר והבריאות בנוגע לסיוע כלכלי כמתחייב על פי חוק בית חולים אשדוד וכפי שמקבלים בתי החולים הציבוריים.

ממשרד האוצר נמסר: "הנושא נמצא בדיונים בין משרדי האוצר, הבריאות והבעלים".

ממשרד הבריאות נמסר: "נכון לעת הזאת טרם נחתם הסכם ועל כן לא נתייחס לעניין הנמצא במו"מ".

מנכ"ל שרותי בריאות כללית, פרופ’ אהוד (אודי) דודסון מגיב :
אם אסותא יקבלו סיוע, לא רק שאני אדרוש מהאוצר לקבל גם, אלא שזה מופיע בפירוש בהסכם ייצוב האחרון שחתמתי עליו מול האוצר: אם אסותא אשדוד יקבל סבסוד — יש לכללית הזכות לפנות ולדרוש גם. ואני אפנה”.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]