צילום: ארכיון

עונש מאסר של 24 שנה מאחורי סורג ובריח - כך גזר בית המשפט המחוזי על אב שאנס את בתו במשך 5 שנים מאז היותה בת 12. על פי גזר הדין, האב הואשם בביצוע מעשי אונס קשים מאוד בבתו, מעשי סדום ומעשים מגונים. עוד עולה מגזר הדין עובדה מזעזעת כי אם המשפחה ידעה על המעשים אך לא דיווחה עליהם, והיא הואשמה בגין כך.

"מדובר בהתעללות מינית, שנלוו אליה גילויי אלימות והתאכזרות נפשית, בכך, שהנאשם התייחס לבתו כאל שפחה וחפץ שנועד לספקו ולשרתו", כתבה הנשיאה רויטל יפה - כ"ץ - אב"ד בגזר הדין.

בנוסף נכתב בגזר הדין שגם לאחר שהוגש נגדו כתב אישום, המשיך הנאשם להכחיש את המיוחס לו והטיל את האשמה על בתו וטען כי היא בדתה מליבה הכל. "היעדר נטילת כל אחריות מצד הנאשם והתכחשותו הטוטאלית לכל הנטען על ידה, והגם שזו זכותו במישור המשפטי ולצורך ניהול ההליך, שיקפו גם מוטיב של הטלת אשם עליה, בגין "בידוי" הסיפור, והצגתה כמי  שהביאה להרס המשפחה ולמעצרו הממושך של אביה. אין ספק, שהתנהלות זו תרמה למצבה הנוכחי, העגום עד מאד, של המתלוננת".

בית המשפט המחוזי בהרכב של שלושה שופטים (הנשיאה רויטל יפה - כ"ץ - אב"ד,  השופט אריאל ואגו והשופט יורם צלקובניק)  גוזר על האב 24 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי למשך 12 חודשים ופיצוי כספי לבתו בסך 100 אלף ש"ח.

"מצאנו לחייבו בפיצוי המתלוננת, אמנם, בסכום, שבוודאי לא יוכל להיטיב את נזקיה ולהקל משמעותית על סבלה, ברם, הדבר יהווה הכרה, ולו סמלית, במעמדה כקורבן, ובחובתו של הנאשם לשלם, תרתי משמע, גם במובן זה, על מעשיו הנפשעים" נכתב בגזר הדין.