הכל בגלל מכסה ביוב עקום

לפני כארבע שנים צעדה תושבת אשדוד על מדרכה עירונית בדרך למקום עבודתה בסיטי. כתוצאה מבור שנוצר במדרכה מאבנים משתלבות עקומות בצמוד למכסה ביוב, היא נפלה על הרצפה וסבלה מחבלה בכף רגלה.

לאחר התאונה פונתה התובעת על ידי בעלה וגיסה לקבלת טיפול במוקד "ביקור רופא" באשדוד, שם אובחנה נפיחות ורגישות עזה בכף ובקרסול רגל שמאל. בצילום רנטגן לכף רגל שמאל אובחן שבר באזור שמתחת לאצבע הקטנה בכף הרגל, וכף הרגל גובסה.

כתוצאה מהתאונה והכאבים שחשה, התובעת נמנעה מלדרוך על כף רגלה הפגועה. בדיקות שנערכו לה בבית החולים ברזילי אבחנו אצלה פקקת ורידים כתוצאה מחוסר תנועה. בהמשך אושפזה התובעת למשך יומיים לצורך טיפול בפקקת הורידים ובמשך מספר חודשים התניידה בכיסא גלגלים.

בכתב התביעה נכתב כי בחלוף כשלושה וחצי חודשים מאז התאונה, החלה התובעת, במצוות הרופאים, לדרוך על כף הרגל. התובעת הצהירה בתביעתה כי מאז התאונה היא סובלת מצליעה, מרגישות וכאבים וממגבלות תנועה בכף הרגל. לדבריה, מאז התאונה היא מתקשה לבצע פעולות יום יומיות בביתה ובעבודה, ואף מתקשה לעמוד וללכת לאורך זמן, לעלות ולרדת במדרגות ולהתהלך במקומות תלולים. מאז התאונה מתקשה התובעת לבצע את עבודות הבית, ובעלה הוא זה שנושא בעיקר נטל זה.

מומחה שמינה בית המשפט קבע כי הנכות הצמיתה של התובעת עומדת על 5% ובית המשפט קיבל את עמדת המומחה מטעמו.

בהכרעת בסוגיית הפיצויי קבע בית המשפט כי לאחר ששמע את מכלול העדויות, הפיצוי שמגיע לתובעת בגין האירוע הוא 224,000 ₪, מסכום זה יפוחת אשם תורם של התובעת בסך 15%. בנוסף יופחת מסכום הפיצוי מענק נכות שניתן לתובעת בסך 61,500 ₪. סה"כ הפיצוי לתובעת בגין האירוע יעמוד על 128,900 ₪.

בנוסף ישלמו העירייה וחברת הביטוח שלה את שכ"ט עורך הדין של התובעת בסך של יותר מ-30 אלף ש"ח. בנוסף תשיב העירייה למוסד לביטוח הלאומי תגמולים ששולמו לתובעת בסך 71,385 ₪ ושכר טרחת עורך דין בסך 6,000 ש"ח.

סה"כ ישלמו עיריית אשדוד וחברת הביטוח שלה בגין האירוע: 236,285 ש"ח. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]