אנשים טובים מסייעים להרים את הודיה לבמהבעיריית אשדוד באמצעות אגף הרווחה, ארגנו השבוע טקס באולם יד לבנים לציון שבוע המודעות לאנשים בעלי מוגבלות. אממה, דווקא במהלך הטקס התרחש אירוע שהדגיש עד כמה חשוב להעלות את המודעות בקרב האוכלוסיה. 

כך מספרת רויטל שיקלי, שבתה מתניידת בכיסא גלגלים והשתתפה בטקס ביד לבנים: "חשבתי שאעלה תמונות מיום העלאת המודעות לבעלי מוגבלות קצת יותר משמחות, אך לצערי, בוקר שהתחיל בהתרגשות של בתי הודיה שהופיעה עם הרכב מוזיקלי על הבמה, הפך לבוקר מזעזע".

לדברי רויטל, הבת שאמורה הייתה לעלות לבמה עם שאר חבריה, לא הצליחה לעשות זאת כי העליה לבמה היא עם מדרגות. גם בחלק האחורי של הבמה, היכן שנמצאת רמפה עבור הכנסת ציוד, יש מדרגות. 

"ניסינו להביא משאית עם רמפה כדי להרים בטיחותי אך לצערינו המשאית השתפשפה בגג כי כל הגישה מסביב ליד לבנים נמוכה. הודיה כבר לא רצתה להופיע, ירד לה החשק, הרי מה כל כך בעיה לשים רמפה ניידת?" תוהה רויטל. 

לדברי האם, בתה ביקשה כבר לפני חודשיים לבדוק את נושא הנגישות לבמה. חששותיה התממשו, לצערה. בסופו של דבר מספר גברים הרימו את בתה עם כיסא הגלגלים מהכניסה האחורית של יד לבנים. 

"לבסוף כשהסתיימה ההופעה, שהיא לפחות היתה מרגשת, כל החברים ירדו לחגוג והודיה נשארה מאחורי הקלעים, מחכה לטוב ליבם של אנשים שיורידו בחזרה. בהחלט בוקר לא נעים בלשון המעטה".

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה:

שלט על במת הטקס ביד לבנים

"שבוע החשיפה שמתקיים השבוע באשדוד הוא תעודת הוקרה לכל העוסקים במלאכה וזוכה לשבחים והערכה של משרדי הממשלה, עמותות וארגונים ובעלי מקצוע העוסקים בעולמם של אנשים עם מוגבלויות.

במהלך השבוע התקיימו עשרות פעולות בעשרות מוסדות (חינוך, מתנ"סים, מגרשי ספורט ואולמות תרבות) ובמרחב הציבורי ואלפי איש נטלו בו חלק פעיל או כצופים.

על המערך המורכב והגדול הזה עובדים זמן רב ועושים כל מאמץ כדי להצדיק את המוניטין שיצא למיזם הן כרעיון חינוכי-ערכי וחברתי והן בארגון ובביצוע.

אפשר שבמכלול האירועים הנ"ל תהיה תקלה נקודתית ולצערנו היה נדמה כי הנגשת המקום בבית יד לבנים היתה מתאימה גם לנכה על כסא ממונע (שהוא כבד במיוחד).

לשמחתנו, על אף התקלה, זכתה התלמידה להשתתף במופע הפתיחה, כחלק ממקהלת בית הספר, ולרגש את ההמונים שמלאו את האולם וכבדו את המקהלה בעמידה ובמחיאות כפיים סוערות.

ברור שלקחים נלמדים בכל עת על מנת להפיק אירועים ברמה הגבוהה ביותר".