עו"ד אבי טויזר

לאחר שחברות הביטוח צרפו לתביעה את השכנים שבדירתם בוצע השיפוץ, ניסו שכנים אלה בחוסר תום לב, להטיל על המהנדס שתכנן השיפוצים את העצום הנטען.  

ברם, לאחר שהמהנדס שכר את שרותי משרד עורכי הדין אבי טויזר ושות' מאשדוד, בית משפט השלום בתל אביב דחה בשבוע שעבר את תביעתם וחייבם לשלם למהנדס 20 אלף שקלים בגין הוצאות משפט.

מפסק הדין של השופט נצר סמארה מבית משפט השלום בתל אביב שניתן בשבוע שעבר, עולה כי בעלי דירה ברחוב אח"י אילת באשדוד בצעו לפני כ- 10 שנים שיפוצים בדירה מס' 7 בבניין תוך ביצוע חריגות בניה מתכניות המהנדס.

במהלך השיפוצים נפגע הגג של בעלי הדירות התחתונות וחדרו לדירות אלה מי גשמים שגרמו לשריפה בלוח החשמל של דירה מס' 6  ולנזק לדירה זו.

בעלי דירה 5 ו-6 – זוג עורך דין וסוכנת ביטוח מאשדוד, שנקלעו לפני שנים רבות לקשיים כלכליים ודירותיהם נמכרו בהוצאה לפועל, תבעו מעל למיליון שקלים מחברות הביטוח שביטחו את דירותיהם.

חברות הביטוח צרפו לתביעה את בעלי דירה 7 - בה בוצעו השיפוצים, קבלן השיפוצים והמהנדס, ובעלי דירה 7 ניסו בין היתר להטיל את האחריות על מתכנן השיפוצים, מהנדס קונסטרוקציה מוכר מאוד באשדוד.

מהנדס הקונסטרוקציה המוכר שיוצג על יד עו"ד אבי טויזר ושמוליק רוזן ממשרד אבי טויזר ושות' באשדוד טען בכתב ההגנה כי התובעים נתנו הסכמתם לבנייה על גג דירותיהם אלא שבעלי הדירה ששופצה (דירה 7), לא הקפידו באופן דווקני על בנייה על סמך היתר הבניה והתכניות שתכנן עבורם.

עוד טען המהנדס כי תפקידו היה להגיש את תכניות הבניה ולטפל בקבלת ההיתר אך לא היה מתפקידו לפקח על הבנייה עצמה. הוא טען כי מי שהיה אחראי לכך למעשה היה האדריכל שנשכר על ידי בעלי הדירה המשופצת.

שופט בית משפט השלום קיבל את טענות עוה"ד טויזר ורוזן וקיבל את עדותו של המהנדס, לפיה חריגת הבנייה נודעה לו רק בדיעבד וכי הוא לא אחראי לנזקים שנגרמו לתובעים.

בפסק הדין דחה השופט את עיקר תביעת בעלי הדירות שנפגעו מהשריפה, אך זיכה אותם בכל זאת בפיצוי כספי מינימאלי מחברות הביטוח בגין עגמת נפש והוצאות משפט וכן בפיצוי כספי חלקי בגין הוצאות שכירות שנאלצו לשלם לאור נזקי השריפה. חברות הביטוח זכו לשיפוי חלקי מבעלי הדירה המשופצת ומקבלן השיפוצים.

עו"ד טויזר: "אמנם זה לקח לא פחות מ 8 שנות התדיינות, אך לשמחתנו הצדק יצא לאור ואף הצלחנו להדוף תביעות כספיות נוספות שהוגשו כנגד המהנדס באותו עניין".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]