תוכנית הדיור לרובע טו'אחד בפה ואחד בלב? למרות הבטחות שניתנו לתושבי רובע ט"ו, שם עתידים להבנות 748 יח"ד במגורדי שחקים, עמדת עיריית אשדוד כפי שהוצגה אמש בועדה המחוזית לתכנון ובניה - לקדם את התוכנית כפי שהוגשה ובסטנדרט בניה גבוה. 

הדיון בהפקדת התוכנית התקיים אתמול (יום ב'), במהלכו הוקרא בפני הועדה מכתבם של תושבי רובע ט"ו. במכתבם ציינו התושבים כי ראש העיר ומהנדס העיר התחייבו לערוך בחינה מחודשת של התוכנית. למרות דברים אלה, עמדת העירייה כפי שהוצגה בועדה המחוזית הייתה "תומכת בקידום התוכנית במתכונתה הנוכחית, תוך הקפדה על סטנדרט בניה גבוה".

עוד צוין בפרוטוקול כי הועדה המחוזית רואה בעיבוי עירוני פתרון רצוי והכרחי. התוכנית מציעה לבנות בשטח ריק בלב רובע ט"ו, שמאופיין בבניה נמוכה של עד 2 קומות, 748 יחידות דיור ב-11 מגדלי מגורים בגבהים שונים עד 27 קומות. עוד מציעה התוכנית לבנות 6 כיתות  גני ילדים, 1 בית ספר חדש, עיבוי 2 בתי ספר ב6 כיתות כל אחד ומתנ"ס.

ועדה המחוזית קיבלה החלטה פה אחד לאשר את הפקדת התוכנית וקידומה.

מסמך החלטות הועדה

תושבי הרובע מתנגדים לבניה המסיבית, שצפויה לדבריהם לפגוע באיכות חייהם. בעקבות אישור הפקדת התוכנית בועדה המחוזית, ועמדת העירייה שהוצגה בועדה, אומר ועד הפעולה של תושבי ט"ו: "אנחנו מאוכזבים מאוד מההתנהלות ההפכפכה של נציגי העירייה, שנראה שהתושב הוא הדבר האחרון שעומד לנגד עיניהם. ניסינו לפעול בדרכי שלום, אבל לאור מדיניות האטימות שמפגינה העירייה, אנחנו חייבים להעלות רמה במאבק. לא נהסס לפעול בדרכים משפטיות, פוליטיות ותקשורתיות ברמה המקומית והארצית. מעכשיו אנחנו חייבים להלחם בכל הכוח על הבית של כולנו!!! ממשיכים לגייס כספים, מתכוננים להגשת התנגדויות ופועלים בכל דרך לגיטימית".

חברת המועצה הלן גלבר עוד ניסתה השבוע לעצור את הדיון על התוכנית, לאחר שהתברר לה כי הקרקע של התוכנית היא בבעלות העירייה. בעקבות אישור התוכנית אמרה גלבר: "לסרי ועיריית אשדוד עושים צחוק מתושבי אשדוד בכלל ותושבי רובע טו בפרט. למה התכוון לסרי שיעשה בחינה מחודשת של העניין? לבצע בחינה יחד עם מהנדס העיר ולחזור עם אותו פתרון ?! הריסת רובע טו לטובת בניית מגדלים על שטח ציבורי. לסרי מאבד עצמו לדעת בשליפות מן המותן , פעם בהמצאת תוכניות שגורמות עוול לאלפי תושבים ופעם בהבטחות שווא. לסרי ועיריית אשדוד איבדו אחיזה במציאות , במקום שיצאו לשטח לבדוק ולתכנן , הם יושבים במגדל השן ומנחיתים על תושבי אשדוד צרות בצרורות".

עוד הוסיפה גלבר ואמרה: "הצעתי ללסרי במועצה כי ניתן למצוא שטח חלופי מבלי שאיכות חיי התושבים יפגעו. בנוסף ניתן לקדם את התוכניות להתחדשות עירונית על מנת ליצור היצע של דירות ובמחירים המתאימים  לזוגות הצעירים. מחירי דירה באזור טו לא תאפשר זאת".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]