מוסדות חינוך חזון מאיר ובית ישראל - ומה עם משכורות לעובדים?עובדים במוסדות חינוך חזון מאיר ובית ישראל באשדוד לא קיבלו שכר עבור עבודתם מחודש יוני. רבים מהם נותרו ללא יכולת לרכוש מוצרי מזון בסיסיים לראש השנה.

בעקבות פנייה למערכת אשדוד נט נחשפת לתמונה עגומה של המציאות הישראלית, ואנשי חינוך רבים של הגיל הרך כבר למעלה משלושה חודשים אינם מקבלים שכר תמורת עבודתם. מדובר בשני צוותים של מעונות בעיר אשדוד ברובעים ג׳ ו-ז׳, מוסדות ״חזון מאיר ובית ישראל״. יש לציין כי המעון ברובע ז' מוכר בתמ"ת ומקבל מהם את מלוא התקציבים, אך בפועל אין גורם המפקח על הנעשה. שני המעונות שייכים לרשת חינוכית בחינוך החרדי המאכלסת תחת קורת גג אחת גני-ילדים, תלמוד תורה וישיבות.

למרות בקשות חוזרות ונשנות של העובדים לקבל מידע אודות שכרם, הם נתקלים באטימות מוחלטת מצד מעסיקיהם פעם אחר פעם, ולדבריהם זאת לא הפעם הראשונה בה יש פיגור במתן המשכורות וזה הופך דפוס חוזר הפוגע כלכלית במשפחות רבות. הרוב המוחלט של העובדים במעונות הללו הן נשים מהמגזר החרדי, הנחשבות למפרנסות העיקריות של הבית. בין הגננות יש אלמנה, אם חד-הורית ונשות אברכים צעירות. יש לזכור כי נשים אלו מכלכלות משפחות מרובות ילדים ולבסוף הם הנפגעים העיקריים.

דרך המקור שפנה אל המערכת אנו מגלים כי בני המשפחה של העובדות והעובדים נאלצים לוותר על יציאות משפחתיות במהלך החופשה, אינן יכולות לקנות ציוד לילדים לפתיחת שנת הלימודים ומדובר גם על הלוואות בנקאיות שאיתן הם צריכים להתמודד. עכשיו החשש מתחזק לקראת ראש השנה והחגים שבפתח, והעובדים לא רואים פתרון באופק.

חיים אזרזר, מנהל המוסדות, עימו שוחחנו, ציין: "רק עכשיו חזרתי לטפל בעניינים, אני לא מכיר את הנושא. לא נראה לי, אני אבדוק את הדברים, זה נראה לי תמוהה".

למרות פניות למנכ"ל מוסדות החינוך, חבר המועצה חיים אמסילי על מנת לקבל תגובתו, זו לא נמסרה עד לרגע פרסום הידיעה. נשמח לפרסמה כאשר זו תתקבל.

כתבתו של אלכס דולברג