צילום: אורן אהרוני, YNET

האם ספורטאי זכאי לפיצויי פיטורין ולזכויות סוציאליות כמו של עובד רגיל? ביקשנו מעורך דין עופר בן אבי, מומחה לדיני עבודה, שיעשה סדר ואחת ולתמיד יגיד לנו מה הפסיקה בעניין.

הפרשנות של עו"ד בן אבי:

במקרה של פיטורי ספורטאי עימו נחתם חוזה העסקה לתקופה קצובה, הרי שבהתאם לסעיף 9 לחוק פיצויי פיטורין נקבע כך: (א) "היה עובד מועסק על פי חוזה לתקופה קצובה והגיעה התקופה לקיצה, רואים אותו לעניין חוק זה כאילו פוטר, זולת אם הציע לו המעסיק לחדש את החוזה; סירב העובד לחדש את החוזה-רואים אותו, לעניין חוק זה כאילו התפטר". 

 (ב) "הצעת המעסיק לחדש את החוזה כאמור בסעיף קטן (א) צריך שתימסר לעובד לפחות שלושה חודשים לפני תום תקופת החוזה". 

כאמור בסעיף קטן (א) צריך שתימסר לעובד לפחות שלושה חודשים לפני תום תקופת החוזה.

הסוגייה המשפטית שנדונה בבתי הדין האזוריים לעבודה, האם ספורטאי שחוזה העסקה שלו הסתיים והספורטאי לא זכה להארכת חוזהו זכאי לקבל פיצויי פיטורין, נדונה במספר מקרים שיובאו להלן. 

בפסיקת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, בתביעה שהוגשה על ידי שחקן הכדורגל טננבוים יונתן נגד עמותת הפועל רעננה, נקבע בפסק הדין, כי עמותת הפועל רעננה לא הציגה ראיות להצעה לחידוש החוזה עם השחקן וכי נטל הבאת הראיה מוטל על העמותה (המעסיק).

בית הדין קבע עוד, כי ההוראה בחוזה שקבעה שכר כולל פיצויי פיטורין מנוגדת לחוק פיצויי פיטורין, אשר קובע בסעיף 28 לחוק, כי אין לקבוע בהסכם-שכר הכולל פיצויי פיטורים-אלא באישור שר העבודה והרווחה.

לעניין זכויות סוציאליות להן זכאי שחקן הכדורגל, נקבע בפסיקה, כי השחקן זכאי להפרשות המעסיק לגמל בהתאם להוראות צו ההרחבה הכללי לביטוח פנסיוני במשק. 

בפסיקת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, בתביעה שהוגשה על ידי שחקן הכדורסל ג'ו דאוסן נגד עמותת מכבי ראשון לציון, נקבע בפסק הדין, כי טענת עמותת מכבי ראשון לציון, לפיה השחקן הועסק למשימה מוגדרת ומשהושלמה- תם החוזה ולפיכך אין הוא זכאי לפיצויי פיטורין, לא הוכחה כלל ועיקר.

בנוסף קבע בית הדין, כי אין לקבל את טענת העמותה, לפיה שכרו של התובע כולל בתוכו פיצויי פיטורין, שכן העמותה לא הציגה אישור הממונה על יחסי עבודה ששכרו של השחקן כולל פיצויי פיטורין.

בית הדין קיבל את טענת השחקן לזכאותו לפיצויי פיטורין בהתאם לסעיף 9 (א) לחוק פיצויי פיטורין שקבע כך:"היה עובד מועסק על פי חוזה לתקופה קצובה והגיעה התקופה לקיצה, רואים אותו לעניין חוק זה כאילו פוטר, זולת אם הציע לו המעסיק לחדש את החוזה; סירב העובד לחדש את החוזה-רואים אותו, לעניין חוק זה כאילו התפטר".

מאחר והעמותה לא חידשה עימו את החוזה לאחר 3 עונות בהן שיחק אצלה. בית הדין עוד קבע, כי אין רלוונטיות לרצונו או אי רצונו של השחקן להשתחרר מההסכם ועל פי סעיף 9 לחוק פיצויי פיטורים מדובר בפיטורים המזכים בפיצויים.

הכותב הוא עורך דין המומחה לדיני עבודה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]