חתולי מיין קון שהוחרמו(צילום: ד"ר מיקי שפירו, עיריית אשדוד)

בעקבות תלונה שהתקבלה במחלקה הווטרינרית בעיריית אשדוד נגד תושבת אשדוד בשנות ה50 לחייה בחשד להזנחת בעלי החיים בבית בעיר, הוחרמו  21 חתולים, מתוכם שישה גורים ושלושה כלבים מגזעים שונים והוגש כתב אישום נגד תושבת אשדוד בחשד להזנחת בעלי חיים.

לטענת משרד החקלאות, האישה החזיקה את בעלי החיים במתקן בו פסולת וגרוטאות רבות אשר עלולות לסכן את בעלי החיים, החזיקה את בעלי החיים במתקן מבלי לדאוג לניקוי הפרשות בעלי החיים לפחות פעם ביום, באופן שגרם להצטברות של הפרשות, נוזלים ולכלוך בכל חלקי המתקן.

במשרד החקלאות הסבירו אז כי "הבית נמצא בהזנחה קשה ביותר, הרצפה מכוסה בצואה ובלכלוך, הרשתות היו קרועות ובעלי החיים נאלצו לאכול מזון יבש שפוזר על גבי קרטון.

על פי כתב האישום, לבעלי החיים לא הייתה נגישות חופשית למזון ומים או כמות מספקת, בתדירות ובהרכב תזונתי המתאים לצרכיהם ולהרגלי האכילה שלהם, לא סופקו לחתולים מתקני השחזת ציפורניים או כמות מתאימה של ארגזים לחתולים.

עוד נטען כי שני כלבים ושני חתולים סבלו מבעיות עור קשות ועיניים ולא הוענק להם טיפול רפואי. על פי העולה מכתב האישום, לא דווח לרופא הווטרינר העירוני באשדוד על המתקן שבבעלותה ולא נוהל מעקב ורישום על הטיפולים שניתנו לבעלי החיים.

פקחים של משרד החקלאות בליווי נציג וטרינרי של העירייה העבירו את בעלי החיים שנמצאו בדירה אל מתקן מוגן בכלבייה העירונית. במקביל, החשודה נחקרה ונפתחו נגדה הליכים משפטיים.

בתביעה שהוגשה נגד תושבת אשדוד בשנות ה-50, היא הואשמה כי  השתמשה בביתה כמקום לבית גידול, ריבוי ומחסה לחתולים מגזע מיין קון ולכלבים.

השופט ג'ורג' אמוראי קבע לאחר הודאת הנאשמת ובמסגרת עסקת טיעון בביצוע עבירות בניגוד לחוק צער בעלי חיים. על הנאשמת נגזרו 250 שעות לתועלת הציבור אותן תבצע בבית אבות באשדוד בשנה הקרובה.

כמו כן, הוטל עליה קנס בסך של 5,000 שקלים, התחייבות בסך 10 אלף שקלים למשך שלוש שנים וצו המגביל אותה לגדל עד עשרה חתולים ועד שני כלבים למשך חמש שנים.

במשרד החקלאות ציינו כי מדובר בפסיקה תקדימית של בית משפט המגביל את מספר בעלי חיים המותרים לגידול בעקבות כתב האישום על עבירות צער בעלי חיים.

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]