אביגדור ליברמןכנס הבחירות של ש"ס באשדוד יחד עם נאומו של יו"ר התנועה, אריה דרעי גרר תגובות זועמות על הנאום הנוגע בגזענות כנגד הקהילה הרוסית.

בין היתר אמר דרעי: "בדיקות ד.נ.א. ליוצאי ברית המועצות זו נורמה מקובלת. משרד קליטה צריך לטפל רק ביוצאי צרפת ואתיופיה. כך אמר הערב אריה דרעי, מנהיגה של ש"ס.

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן הגיב לדבריו של אריה דרעי הערב נגד העולים מברית המועצות לשעבר ואמר: "ידידי, התבלבלת. לא יקום ולא יהיה. ישראל ביתנו תפעל בכל הכוח נגד בדיקות הד.נ.א. המשפילות והמבזות שהמציאו עסקנים חרדים, נקבל לידינו את משרד הפנים ונפסיק עם הגזענות והאפליה שמקדם הממסד החרדי כנגד יוצאי ברית המועצות לשעבר.

נקדם נישואים אזרחיים ונאפשר לכל רשות מקומית להחליט באופן עצמאי לגבי פתיחת מרכולים בשבת. נקדם עלייה מכל התפוצות ונקבל את כולם בזרועות פתוחות".

סגן ראש העיר שמעון כצנלסון:

שמעון כצנלסון
האמירה על בדיקת הדינאיי זו אמירה משלטונים אפלים ולא יעלה על הדעת ששר במדינת ישראל ידבר כך.
האיש הזה שנלחם על השרדתו הפוליטית לא בוחל בשום דרך להסית, לפלג ולנסות לפגוע באוכלוסיה רחבה ומאוד איכותית שתורמת למדינת ישראל הרבה יותר מדרעי שקורא לבני הישיבות שלא להתגייס לצה"ל והתרומה שלהם למדינה מסתכמת בעושק כספים.

אזרחי ישראל יוצאי חבר העמים תורמים מכל הלב למדינה ומסייעים לשגשוגה ואילו דרעי ושות' פועלים כדי לחלוב את משלמי המיסים.

ח"כ יואל רזבוזוב ('כחול לבן'):

רבזורוב


תקף בחריפות את השר אריה דרעי על שאמר כי הוא "מצטער שישנם בישראל עולים מחבר העמים לשעבר שאינם יהודים לפי ההלכה. הערב מתגלה פרצופו האמיתי של אריה דרעי - הוא פשוט גזען.

זו בושה ששר הפנים שהיה אמור לדאוג לכל זכאי "חוק השבות" להרגיש אזרחים שווי זכויות, מזלזל בעולים דוברי הרוסית בישראל. במקום להפעיל את קשריו לרבנים הראשיים בישראל ולרבנות הראשית, דרעי נותן גיבוי להתנהגות הגזענית והפוגענית שלהם כלפי העולים.

הגיע הזמן שבישראל יהיה ראש ממשלה שלא מפחד משר הפנים שלו, והגיע הזמן שיהיה לכל אזרחי ישראל שלטון שדואג להם במקום לסקטור צר אחד.

אם הוא יקבל את משרד העלייה והקליטה הוא יהרוס את פרויקט העלייה לישראל ויפגע בחזון הבית הלאומי לכל יהודי העולם. אנחנו לא ניתן לזה לקרות".

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו),:
מנכ"ל משרד הקליטה לשעבר, על אמירותיו הגזעניות של השר אריה דרעי נגד העולים ממדינות ברה"מ לשעבר: "התביישתי לשמוע את הבל פיו נוטף הארס והגזענות נגד אנשים שמגשימים את החזון הציוני ומיישבים את ארץ ישראל.

אני דורש מהשר דרעי להתנצל בפני מיליון אזרחי מדינת ישראל שעלו מברית המועצות, בפני אלו שהתגייסו לצבא ונפלו על משמרתם, בפני הרופאים והאחיות שמצילים כל יום נפשות בבתי החולים. כמי שכיהן כמנכ"ל משרד הקליטה ולא ידע אפילו מילה אחת ברוסית".

אני ממליץ לדרעי להתחיל לדאוג יותר לאזרחי מדינת ישראל ופחות למסתננים שצבאו על דרום תל אביב. כמו כן, אני מתנצל בפני הלוחמים שנפלו על קידוש הארץ על כך ששר בממשלת ישראל חושב שהם היו טובים בשביל להיהרג כאן, אבל הם לא טובים מספיק בשביל להתחתן כאן ואפילו לא כדי להיקבר כאן".

חבר המועצה אלי נכט:
"דברי דרעי הם גזענות והסתה ברמה הנמוכה ביותר המזכירה משטרים חשוכים של תורת הגזע מהמשטר הנאצי. מקומו של דרעי באיראן ליד חמינאי".

יו"ר ארגון 'עתים', הרב שאול פרבר:

הרב פרבר (קרדיט צילום: קוקו)

"דבריו החמורים של השר דרעי חותרים תחת קיבוץ הגלויות הישראלי ויוצרים קרע בעם היהודי. יהודים שנרדפו בתפוצות ועולים לכאן מתוקף חוק השבות, הם אחינו ואחיותינו ואנו שמחים בבואם ארצה - מבריה"מ, אתיופיה, צרפת, ממזרח וממערב.

השר דרעי לא עוצר לרגע, ורומס לא רק את שירותי הדת שנמצאים באחריות שר ממפלגתו, אלא גם את העולים החדשים שכל שביקשו זה להגיע לארץ אבותם".

תפקידה של ממשלת ישראל הוא לדאוג להליכי גיור מכילים, מכבדים וקשובים עבור העולים מ"זרע ישראל" המבקשים להיות יהודים על פי ההלכה. במשימה זו כשל שר הדרעי, הן כשר הפנים והן כשר לשירותי דת. מוטב יהיה אם השר יערוך בדק בית, לפני שהוא מכפיש את שמם של אזרחים שומרי חוק המשרתים בצבא והם חלק מהמארג החברתי במדינה".

תגובתה של ד״ר אלינה ברדץ יאלוב מספר 10 ברשימת ישראל ביתנו ותושבת אשדוד:

״עצוב לגלות בשנת 2019 שיש מפלגות בישראל, שעולים מברית המועצות לשעבר הם סוג ד' בשבילם. שר הפנים אריה דרעי שוב יצא פומבית נגד מגזר שלם של דוברי רוסית, שעובד, משרת בצבא ומשלם מסים. מגזר שנוכח בכל שדרות החברה הישראלית. אמירות פוגעניות וגזעניות מפיו של מישהו ששואף לקבל את תיק הקליטה, יכולות להפוך למציאות פוגענית וגזענית. לא ניתן לזה יד. בכנסת הבאה נפעל בכל הכוח על מנת לעצור את הכפיה הדתית כאן באשדוד ובכל מקום!״

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]