מובילי מיזם שבוס אשדוד | צילום: יח"צ

המפגש שהתקיים אמש בפאב ה"זה" תחת ההגדרה – כנס הסברה לשבוס אשדוד לקידום התחבורה הציבורית בשבת, נשא אופי פוליטי יותר מאשר הסברתי.

על אף הצהרתם כי מדובר במיזם א-פוליטי, נראה כי זיקתם לפוליטיקה של מובילי המיזם היא מובהקת. השאלה הנשאלת האם אנו עדים לרצון תמים לתת מענה לאוכלוסייה מסוימת בעיר, או ניסיון ליצור כותרות?

העובדה היא, שאת פאב ה"זה" מילאו נבחרי ציבור ופעילים פוליטיים רבים, ביניהם: חנוך דרך ארליך, אורית אלמוזנינו רייז, יניב קקון, מאיר אברג'ל, ד"ר אלי לחמני, לינה קרצמן, אלי נכט ואלכסנדר אוברפלד, סער גזבורסקי, דודו קקון, נורית טופז, שני שלפמן, יהודית גילאון ועוד.

לא זו בלבד, על המפלגות שנעדרו מהכנס נמתחו ביקורות - כפי שנמסר בהודעתם לעיתונות: "ככול הנראה הפרויקט אינו חשוב או תואם את האג'נדה הפלורליסטית שלהן." (אז רגע, שבוס הוא פוליטי או לא פוליטי כהדרתם?)

כנס ההסברה של שבוס בפאב ה"זה"

משיחה עם חברי המיזם שאינם שואטים אל קידמת הבמה, עולה כי נכון להיום אין עוד את התקציב הדרוש להקמתו של הפרויקט, מה גם שהפעלתו לאורך השנה מצריכה גיוס תקציבים כביר, הרבה יותר מקמפיין גיוס המונים שיכול במקרה הטוב, לסובב את הסוויץ' ולהניע את האוטובוס.

מכאן נראה שהסיכוי לחלופת מהלומות בין מגזרים בעיר גבוה הרבה יותר מהסיכוי להניע באשדוד אוטובוסים בשבת, שכן מי שהיה רוצה להפעיל אוטובוסים, היה עליו לפעול מתחת לרדאר.

ההצהרות, כמו מאלצות את הנהגת הציבור החרדי ואף הדתי להגיב ולנסות למנוע אותו, אולם פעולות מתחת לרדאר מאפשרות לקבוע עובדות בשטח, לפעול באין מפריע ובשלבים.

צילום: אשדוד נט

את הכנס הנחה עורך דין יניב אהרון (שהקים מפלגה באשדוד לפני חודשים מספר), אליו הצטרפה חברת מועצת העיר ירושלים וממייסדי שבוס בירושלים, לורה ורטון, שהציגה בהרחבה את הפרויקט.

במהלך הערב הוצג הקו המתוכנן לפעול באשדוד ממזרח למערב, תוך ציון נקודות מרכזיות בהן יעבור הקו בשבת. בדומה למודל הירושלמי, יפעל באשדוד מיניבוס מקושט ונוצץ שייסע במחזוריות בתוך צירים מרכזיים. 

התחנות בהן יעבור המיניבוס בשבת: מתחם החנייה של הביג, דרך שדרות מנחם בגין, בית החולים אסותא, כיכר הסיטי, קניון סימול, קולנוע גלובוס מקס, סופר פארם, פארק אשדוד ים, חוף קשתות, חוף לידו, רחוב מרטין בובר, בית הדר, גבעת יונה, בשאיפה שבעתיד המסלול יתרחב לעוד מקומות.

בשישי בערב המיניבוס יחל לפעול לאחר כניסת השבת ועד השעות הקטנות של הלילה ויגיע גם לברים באזור התעשייה. ההצהרה של היזמים - הקו יחל לפעול בחודש אפריל הקרוב!

למעקב אחר שבוס אשדוד ולעדכונים לחצו כאן!