כחלון באשדוד

בית החולים:

כחלון בהחלטה יקרה מאוד קבע שבית החולים אסותא (שהיה אמור להיות בחלקו פרטי), יהיה רק ציבורי ולשם כך העביר מהאוצר מאות מיליוני שקלים פיצוי לאסותא שעל פי תנאי המכרז יכולה הייתה לתת שרותי רפואה פרטיים.

בנוסף התחייב לפני מספר חודשים, להכפיל את גודלו של בית החולים כדי שיהיה גדול ועצמאי ויוכל גם להחזיק את עצמו כלכלית. מבחינת תושבי אשדוד, המשמעות של הכפלת בית החולים לה מחויב כחלון היא גם תוספת של עוד כ 1200 מקומות עבודה באופן ישיר ומאות נוספים באופן עקיף וכן רמת שירותים גבוהה הרבה יותר.

ההסכם הגג:

המשמעות של הסכם הגג שהוא מאפשר לבני העיר שעד היום לא יכלו לרכוש בה דירות, להמשיך לגור בה בלי לקרוס תחת נטל המשכנתא ולרכוש דירות חדשות במיקומים אטרקטיביים בעד מיליון שקל. המשמעות של עשרות אלפי צעירים שחוסכים אלפי שקלים לתשלום המשכנתא תתרום משמעותית גם לכלכלה של העיר שכן אותם אלפי שקלים בחודש שמתפנים לעשרות אלפי משפחות, יופנו רובם ככולם לצריכה בעסקים הפזורים בעיר ומדובר על מאות מיליונים שיתגלגלו בעיר במקום לבנקים למשכנתאות ויאפשרו כדאיות להקים עוד מיזמים עסקיים רבים באשדוד.

כלומר כסף פנוי של צעירים גם מיצר גידול עסקי עצום שמייצר אלפי מקומות תעסוקה חדשים (ואנו רואים זאת היום בתל אביב – ככל שהכסף מתגלגל יותר בעיר כך הוא מייצר מיזמים ותעסוקה).

משמעות נוספת להסכם הגג הגדול ביותר בתולדות המדינה הוא שהאוצר מעביר לעיר אשדוד 1.3 מיליארד שקל עוד קודם לאכלוס הדירות כדי ליצור בעיר תשתיות לעיר גדולה (שתגיע ל 350 אלף תושבים) כמו יצירת מקומות תעסוקה, מוסדות חינוך פארקים, אטרקציות, תרבות  ועוד ועוד.

האם זה ייתממש?

אם כחלון ילא יעבור את אחוז החסימה או יקבל 4-5 מנדטים, השאלה נותרת פתוחה – שכן חלק מהפרויקטים יוכלו להתממש, אבל בוודאי לא בעוצמה שכחלון מתכנן לעיר.

אם כחלון יקבל 5-7 מנדטים, הרי שהוא יהיה בכל קונסטלציה בעמדת מפתח עוצמתית שתאפשר לו לממש את כל ההתחייבויות עליהם הוא חתום עם אשדוד.

יש לציין עד היום מימש כחלון את כל התחייבויותיו לאשדוד. השאלות הפתחות - כמה מנדטים יקבל והאם האשדודים יעניקו לו את הכרת הטוב? 

שווה להיות במתח ביום שלישי ולעקוב אחרי תוצאות המנדטים של מפלגת כולנו

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]