שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ נפגש עם ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, במטרה לקדם את נושא התשתיות בעיר והתחבורה הציבורית החכמה. זאת, במסגרת תכניתו של השר כץ להפוך את העיר אשדוד למטרופולין תחבורה אשדוד רבתי.

בפגישה שהתקיימה היום בעיריית אשדוד, בהשתתפות אנשי המקצוע של משרד התחבורה ועיריית אשדוד אמר השר כץ כי אשדוד תהיה עיר מודל לכל הארץ בתחום התחבורה החכמה. שר התחבורה ציין כי במסגרת פרויקט התחבורה הירוקה יוקם מרכז ניהול תחבורה עירוני שיצויד בטכנולוגיות מתקדמות.

צילום באדיבות דוברות משרד התחבורהמרכז התחבורה שיהיה מהמתקדמים בישראל ינהל את תשתיות התחבורה בעיר ויאפשר בין השאר נסיעה מהירה ויעילה של התחבורה הציבורית. המוקד יסונכרן לאפליקציות שיאפשרו לתושבים להתעדכן בכל רגע נתון על זמני הנסיעה וההגעה של האוטובוסים. המרכז יחל לפעול בתוך כשנה עם שילובם של 35 אוטובוסים חשמליים במערך התחבורה הציבורית בעיר.

ראש העיר אשדוד לסרי ציין כי המטרה היא להפוך את העיר אשדוד למטרופולין תחבורתי עם נמל מפותח. "אנו עובדים כרגע על עתיד העיר, ישנן תכניות רבות לפיתוח תשתיות טכנולוגיות והסכם הגג, הדואג לפתרונות דיור לצעירים, בית חולים פעיל ותחבורה ציבורית מהמתקדמות בישראל" הוסיף לסרי.

השר כץ הורה לאנשי משרדו להגיע להסכמות ופתרונות בנושאים התחבורתיים, מתוך מטרה לקדם את התפתחות העיר ונושא הדיור לזוגות צעירים. צוותים של משרד התחבורה החלו בגיבוש פתרונות שימנעו פגיעה בנמל אשדוד, תוך הקמת מסילת רכבת בחלקו הצפוני של הנמל ובכך תוסר ההתנגדות של חברת נמלי ישראל להקמת מתחם הצעירים בפארק לכיש.

צילום: עיריית אשדוד

בימים אלה הולכות ונשלמות העבודות להקמת רשת נתיבים של תחבורה ציבורית בעיר. במסגרת פרויקט "עיר תחבורה בת קיימא" תופעל מערכת קווים בינעירוניים חדישים ומהירים. עוד סוכם בישיבה, לאחד את המכרז להקמת שני מחלפים בכניסה לעיר אשדוד שעלותם נאמדת במאות מיליוני שקלים,  במטרה לקצר את לוחות הזמנים.

ראש עיריית אשדוד בירך את שר התחבורה על החלטתו לקדם את העיר אשדוד לעיר מודל, וציין כי הפיכת העיר אשדוד למטרופולין תחבורתי מתבקשת לאור תנופת הפיתוח של העיר בשנים האחרונות הצפויה להפוך את העיר למטרופולין חברתי כלכלי חשוב בישראל.