פקקים באשדוד. ארכיוןבמהלך כל חגי תשרי אלפי שוטרים, לוחמי משמר הגבול ומתנדבים, יתפרסו במקומות הקדושים, באתרי הבילוי, בפארקים, בחופי הרחצה ובכבישים כדי לתת מענה למאות אלפי המטיילים ולשמור על הסדר והביטחון, לפעול להכוונת התנועה בכבישים ולהזרמתה ולתת שירותי משטרה מיטביים לכל אזרח.

מהמשטרה נמסר כי בערב ראש השנה תורגש תנועה ערה במרכזי הקניות, ולקראת כניסה החג צפויים עומסי תנועה בצירים ראשיים שונים ברחבי הארץ. כוחות משטרה ייפרסו לאורך הצירים על מנת להזרים את התנועה. מומלץ לציבור להקדים יציאה הערב לשולחן החג.

כבכל שנה, יפעלו שוטרי ומתנדבי תנועה באופן מוגבר לאורך כל תקופת החגים, ויעסקו הן בטיפול בעומסי התנועה והזרמת התנועה בצירים הראשיים, העירוניים והבינעירוניים, והן באכיפה ממוקדת כנגד נהיגה בשכרות, בריונות בכביש ועבירות תנועה מסכנות חיים.

עוד הדגישו במשטרה כי יש להימנע ככל שניתן מעצירה בשולי הדרך. במקרה חירום יש לעצור במפרצי בטיחות וחירום ובתחנות ריענון. בעת תקלה ברכב שאינה מאפשרת את המשך הנסיעה, יש להתקשר למוקד 100, ולהמתין מעבר למעקה הביטחון עד להגעת ניידת משטרה.

מפת הפקקים לקראת החג

במשטרה ממליצים לכל מי שיוצא מביתו לתקופה ממושכת במהלך החג, לנקוט במספר פעולות מניעה: להשאיר אור דולק בכמה חדרים בתוך הבית ולהשאיר תאורת גינה דולקת בשעות החשיכה.

כמו כן, רצוי להשאיר רדיו דולק בתוך הבית המדמה נוכחות אנשים, אך לא בעוצמת קול שעלולה להפריע לשכנים.

המלצות נוספות שנתנה המשטרה היו לא להשאיר מפתחות במקומות "מוכרים" כגון: ארון חשמל, עציץ או מתחת לשטיח הכניסה לבית.

במקרה של נסיעה ממושכת, לעדכן שכנים קרובים בדבר שהייתכם הארוכה מחוץ לבית על מנת שיפקחו עין, וכן להשאיר דרכי התקשרות במידת הצורך.

הסגר הכללי וסגירת המעברים באזור יהודה ושומרון וברצועת עזה ופתיחתם, תבוצע בהתאם להערכת המצב. לכל אורך תקופת החגים לא יוטל סגר על אזורי התעשייה בשטחי יהודה ושומרון.

במהלך הסגר יותר מעבר במקרים הומניטריים, רפואיים וחריגים בלבד, וזאת בכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]