בית החולים אסותא (צילום: עופר אשטוקר)ראש העיר מנסה לסייע בפיתרון האבסורד - בית חולים יש בעיר, אך שלוש קופות חולים טרם חתמו על הסכם מול אסותא, ותושבי העיר שחברים בקופות אלה נאלצים להמשיך לנסוע לבתי חולים בערים סמוכות או מרוחקות.

במכתב ששיגר לסרי למנכ"לי שלוש הקופות: לאומית, מאוחדת והכללית, הוא כותב: "בהעדר הסכם עם אסותא, קופת החולים שולחת את חברי הקופה תושבי אשדוד אל מחוץ לעיר, ומונעת מהם לקבל שירות רפואי זמין בעיר מגוריהם".

בהמשך מכתבו מציין לסרי כי הוא בטוח שמול עיני הקופות עומדת טובת המטופלים ובני משפחותיהם וכי אי החתימה על הסכם עם אסותא נובעת ממניעי כדאיות כלכלית "העלולים לפגוע משמעותית ביציבותה הפיננסית".

לסרי ממשיך וכותב למנכ"לי קופות החולים: "להבנתי, לעת הזו, הניסיונות לגשר על הפערים בין הצדדים לא צלחו. בכוונתי להכנס לעובי הקורה, להבין את מהות וגודל הפער ולעשות מאמץ משותף לגשר על הפערים".

לסרי מציין כי צריך להיות שיתוף פעולה של משרד הבריאות והאוצר על מנת להביא לפיתרון.

בסיום מכתבו מציין לסרי כי אי חתימה על הסכם עלול להוביל לכך שתושבי העיר ירצו לעבור לקופת חולים מכבי, שמאפשרת טיפולים באסותא. "כדי להמנע מתהליך כמעט בלתי נמנע, שניצניו מתחילים להתעורר בקרב תושבי העיר, של מעבר בין קופות אשר עלול כשלעצמו לפגוע ביצובתן הכלכלית", כותב לסרי.

צילום מסך ממכתבו של לסרי

לסרי מבקש ממנכ"לי קופות החולים לקבל המונעים מהם לחתום על הסכם, להפעיל שיקול דעת ולהגיע לפיתרון הטוב ביותר לכולם.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]