צילום: אדי ישראלעקב ריבוי הדיסאינפורמציה לאחרונה בדבר פעילותו של בית הקפה "גן סיפור" בפארק אשדוד-ים, החברה לתיירות מבהירה את דעתה בנושא אי הפעלת בית קפה בשבת.

תגובת החברה לתיירות אשדוד:

"למן פתיחתו בשנת 2013 -  החברה לתיירות אשדוד, בשיתוף מנהלת הפארק - מפתחת את פארק אשדוד-ים והאטרקציות השונות בו, להנאת כלל תושבי העיר והמבקרים בה, בכל ימות השבוע.

לצד בנייתם של הסקייטפארק, הפאמפטרק, מגרשי הספורט ושאר המתקנים אשר פתוחים וזמינים חינם לציבור במשך כל שעות הפעילות של הפארק -  פועלים בפארק גם בית קפה, קיוסק ואגם ובו סירות לשייט פדלים, המופעלים ע"י זכיינים פרטיים.

לעניין פעילותו של בית הקפה "גן-סיפור" אשר נפתח לאחרונה (מקץ תקופה של כ-3 שנים ללא מפעיל) – לאחר מספר מכרזים להפעלת המבנה אשר לא צלחו, ובאישור חוות דעת משפטית – הוחלט בחודש פברואר אשתקד להתנהל בצורה של מו"מ ישיר מול גורמים המעוניינים בהפעלת בית הקפה.

לאחר מספר משאים ומתנים מול מס' גורמים שונים, נחתם הסכם עם בעלי חברת "גן-סיפור" ובו סעיף המאפשר לשוכר הנכס להפעילו בכל יום ושעה מימות השבוע, אולם "למרות האמור לעיל, לשיקול השוכר אם בית הקפה יפעל בימי שבת או חג, וכן בימי ערבי שישי/חג" (סעיף 2.ז).

מתוך רצון והחלטה עסקית של בעלי חברת "גן-סיפור" לפנות לכלל האוכלוסייה, הם בחרו להפעיל את הבית קפה בתור מקום כשר – משמע – אינו פועל בשבת וחג (בדומה לסניף נוסף שהקימו במקביל בירושלים).

החברה לתיירות אשדוד עתידה להמשיך ולפתח את הפארק והאטרקציות בו בהתאם לכל מדיניות שתקבע".

סקר אשדוד נט - עמדת הציבור בסוגיית בית הקפה גן סיפור: