.איך נראה מחסן, שמופעל בחלקו על ידי גדודים של רובוטים הנעים עצמאית במרחב?

ממבט ראשון, הם נראים כמו נחיל של שואבי אבק רובוטיים. רק שהם הרבה יותר גדולים.
הם נוסעים בטור, לפתע מסתובבים סביב עצמם - וממשיכים במסלול עצמאי מחבריהם לעבר כונניות מדפים, שמכילות עשרות חבילות.

משקלם כמעט 200 ק"ג, אורכם מטר, גובהם חצי מטר והם כלל לא שואבים - הם סוחבים. הם נוסעים מתחת לכונניות, נעצרים ונושאים אותן על "כתפיהם". זה משא שמשקלו מגיע למאות קילוגרמים.

למרות שזה נראה כמו עולם מסודר, יעיל ומפחיד - ללא בני אדם, הרובוטים מעבירים את שידות החבילות לעובדים בשר ודם, ששולפים פריט-פריט מהמדף, מניחים אותו בתוך שקית ומעבירים אותו במכונת מיון, שממיינת את החבילות לפי כתובות הנמענים.

הרובוטים יודעים לזהות את החבילות שיש לשלוח ראשונות, לפי סריקת RFID (סריקה באמצעות גלי רדיו), והם נוסעים במסלול שלהם בזכות סריקה של ברקודי QR המוצמדים לרצפת המחסן. כשהסוללה שלהם נחלשת, הם מסיעים את עצמם לעמדות הטענה ונטענים במשך כשעתיים.

באמזון השיטה הזאת עובדת כבר שנים. יש לחברה מחסנים רבים ואימתניים בגודלם, חלקם בגודל של 52 מגרשי פוטבול. רובוטים של חברת קיוה (כיום אמזון לוגיסטיקס) עושים בהם את עיקר עבודת אחזקת המלאי. הם דואגים שאפשר יהיה לאתר אותו מהר ולהוציאו בזריזות מהמחסן. עובדים שם גם רובוטי מיון, שממיינים חבילות לפי כלי רכב - כך שכל רכב יוכל לקבל את החבילות שהוא צריך להוציא ללקוחות הקצה..

כעת הרובוטים האלה מגיעים לאשדוד לתת שרות לקבוצת גולד בונד, ששואפת לבנות מחסן ענק באשדוד אשר ישמש את ענקיות האיקומרס, ויופעל על ידי הרובוטים האלה - "בפעם הראשונה במזרח התיכון". גובה ההשקעה בפרויקט: 30 מיליון שקל.

גולד בונד שואפת להביא לארץ רובוטים בדיוק כמו אלה של אמזון - שנעים עצמאית ללא מתקן או חיבור לקרקע המגביל אותם, וצולחים קילומטרים של שטח מחסן. "הרובוט עצמו לא שווה הרבה", מסביר בן ארי, "כל השוס זה לפתח את התוכנה, שתחליט איזה רובוט יביא איזה פריט לאן, ואיפה למקם כל פריט במחסן, כך שאפשר יהיה להוציא אותו מהר מספיק, וההזמנה תסופק לצרכן תוך שעתיים-שלוש ולא תוך יומיים, ובמחירים מאוד נמוכים לשוק". זו תוכנה מורכבת ומסובכת והיא מנצחת על התזמורת.

עוד מסביר בן ארי: "אין הרבה פרויקטים כאלה גם בעולם. עשרות בודדים. אנחנו נביא ארצה 50 רובוטים בעלות של כמה עשרות אלפי דולרים.
יש לנו נדל"ן לוגיסטי בשטח של 130 דונם באשדוד. בשנתיים האחרונות ערכנו תחקיר לוגיסטי על שוק האיקומרס בישראל. על החצר האחורית של אתרי האינטרנט שמוכרים לצרכנים בישראל: איך הם דואגים לזה שהפריטים הנכונים יגיעו ללקוחות. למדנו שיש מקום להקים בתוך ישראל fulfillment center - מרכז לוגיסטי ללקוחות איקומרס. זה לא שאין מחסנים שיתופיים בישראל, יש כאלה, אבל הם פועלים בשיטה מיושנת.

אחרי שתחקרנו כמה אנחנו יכולים להרוויח מבחינת הכנסות ושווי שוק, החלטנו שאנחנו מתקדמים עם זה - ונקים מרכז כזה באשדוד באחד המבנים הקיימים שלנו. יש לנו מבנה בגודל של 20 אלף מטר, כאשר בשלב הראשון ננצל רק 7,000 מטר מתוכו. אנחנו הולכים להשתמש ברובוטים האלו כדי לחסוך משמעותית בכוח אדם ולצמצם טעויות. זה יהיה מקום שמתעסק רק באיקומרס. חברות יוכלו לאחסן אצלנו את המלאי, להתחרות בשחקנים בינלאומיים ולקבל שילוח מהיר בעלות נמוכה. הוא אמור להתחיל לעבוד לפני סוף 2019".

לא נפטר עובדים, פשוט נשתמש באנשים לדברים פחות סיזיפיים. כי היום אדם צריך ללכת חמש דקות להביא משהו ולחזור חמש דקות להביא משהו במקום לבזבז את הזמן, הוא יוכל לארוז את הפריטים בצורה יותר מדויקת, להוסיף ערך מוסף. למשל, אם חברת אופנה רוצה שנשלח פריטים מסוימים באריזות מתנה - אנשים יעשו את זה. נשתמש בהם בדברים שיתנו יותר ערך ללקוח".