פרקליטות מחוז תל אביב הגישה ביום רביעי האחרון לבית משפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד מגן מ.ס אשדוד, יצחק אספה, על הפקרה, נהיגה בשכרות ושיבוש מהלכי משפט ועוד.

אספה היה מעורב בתאונת הפגע וברח שהתרחשה בערב חג סוכות ובה נהרג ארי נשר ז”ל ונער נוסף נפצע כאשר רכבו על אופניים חשמליים. כמו כן, מעצר הבית של השחקן הוארך בחודש, עד 25.11.

חשוב לציין כי על פי דוח הבוחן, לאספה לא הייתה אפשרות למנוע את התאונה, גם אם לא היה שתוי או נוהג במהירות המותרת, ועל כן אי אפשר לייחס לו את עבירת האחריות לתאונה. ומכאן הסיבה שלא הוגש כתב אישו בסעיף של הריגה.

כזכור, השחקן נמצא עם כמות אלכוהול של 255 מיקרוגרם כשהכמות המותרת לנהג צעיר היא 50. בכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רותם נוימן וסרמן, נכתב בין היתר: “הנאשם הינו "נהג חדש צעיר".

בליל ה-24.9.18, הגיע הנאשם למועדון "לייטהאוס" שבנמל תל אביב על מנת לחגוג את יום הולדתו של חברו.

במהלך שהותו במועדון צרכו הנאשם וחבריו משקאות אלכוהוליים ובהם 3 בקבוקי וודקה מסוג "פינלנדיה"”.

 “בהמשך הלילה, החליטו הנאשם ושני חבריו לעזוב את המועדון ולנסוע למסיבה נוספת ברח' בן אביגדור שבדרום תל אביב, כאשר הנאשם עזב את המועדון ברכבו ואילו שני חבריו ברכב אחר.

סמוך לשעה 3:35 לפנות בוקר נהג הנאשם בשד' רוקח בתל אביב-יפו, מכיוון מערב לכיוון מזרח, לעבר צומת הכניסה לחניון "רידינג", בהיותו שיכור ובמהירות של כ-75 קמ"ש, אף כי מדובר בדרך עירונית שהמהירות המותרת בה היא 50 קמ"ש.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

באותה עת, רכב קטין יליד 2001 על גבי אופניים עם מנוע עזר, כשהוא מרכיב על גבי החלק הקדמי של האופניים את חברו ארי נשר ז"ל.

הקטין רכב על האופניים בכיוון נסיעתו של הנאשם ולפניו במהירות של כ-25 קמ"ש. בשלב מסוים, כשרכבו של הנאשם היה במרחק של כ-15 מטרים מאחורי האופניים, סטו האופניים שמאלה והנאשם התנגש בהם בעוצמה עם חלקו הימני הקדמי של רכב הקיה.

כתוצאה מהתאונה הועפו המנוח והקטין בעוצמה מהאופניים והמנוח הוטל למרחק של כ-23 מטרים ממקום התאונה”.

“לאחר התאונה וחרף תוצאותיה, המשיך הנאשם בנסיעתו, כאשר מספר שניות לאחר מכן נעצר בחריקת בלמים לפני צומת הרחובות שד' רוקח ואבן גבירול.

הנאשם עצר את הרכב לפרק זמן קצר, המשיך בנסיעה איטית למרחק קצר, עצר בשנית ואז נמלט מן המקום לכיוון רח' בן אביגדור, וזאת מבלי שעמד על תוצאות התאונה או הושיט כל עזרה למנוח ולקטין, אשר שכבו פצועים במקום.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

במהלך נסיעתו התקשר הנאשם לחברו ארבע פעמים, כשהוא שרוי בלחץ. בתחילה אמר כי הוא חושב שיש לו תקר בגלגל ובהמשך אמר כי הוא "פגע במשהו והמשיך לנסוע". עוד בהמשך, אמר הנאשם כי עיניו נעצמו, הוא הרגיש שפגע בדבר מה – אך המשיך בנסיעה”.

“בהמשך הלילה ביקש הנאשם מחברו להתקשר לחברת "אלדן", למסור למוקדנית כי רכב הקיה היה מעורב בתאונה ולבקש כי יגיע גרר על מנת לקחת את רכב הקיה למוסך, וזאת בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי.

בשלב מסוים החליטו הנאשם וחברו לנסוע לכיוון נמל תל אביב על מנת לנסות ולאתר את מקום התאונה בה היה מעורב. בהגיעם למקום התאונה, הבחינו בכוחות המשטרה וכן בחלקי רכב הקיה אשר היו פזורים במקום וחרף זאת, הנאשם לא פנה לכוחות המשטרה אשר היו במקום, אלא חזר לרח' בן אביגדור על מנת להמתין לבואו של הגרר.

בסמוך לשעה 5:20, הגיעו לרח' בן אביגדור שוטרים אשר ביצעו סריקות באזור לאיתור הרכב אשר נראה נמלט ממקום התאונה.

כאשר הבחינו בנזקים שנגרמו לרכב הקיה, שאלו השוטרים את הנאשם לפשר הנזק והוא השיב בכזב כי הנזק נגרם בעת חניית רכב הקיה ברח' בן אביגדור כאשר הוא עצמו שהה בתוך המועדון, ואף טען בכזב כי חברו היה זה שנהג ברכב”.

צילום: שחר גרוס, באדיבות אתר ONE

מעצר הבית של אספה הוארך בחודש

אספה הובא גם לדיון להארכת מעצר הבית, בו הציג עו”ד כפיר דור (המייצג את אספה) בפני בית המשפט מסמך שמראה כי החקירה הסתיימה ואין שיבוש ואין גם חשש לשיבוש.

״המשיב מוחזק כבן ערובה לצורך שימוע. השופט הימן בהחלטתו קובע כי דאגתו אינה נוחה מהתנהלות זו וזכותו של החשוד שישמעו דבריו מבלי שיוחזק כך”. 

השופטת שרית זמיר הטיחה בעורך הדין כי גם השופט הימן ציין שזה לא המקרה וגם היא חושבת כך.

השופטת אמרה: ״בפניי בקשה להארכת תנאים מגבילים עד תום ההליכים. כנגדו הוגש כתב אישום המייחס לו שיבוש הליכי משפט והפקרה.

חזרה פה על מה שכתוב בכתב האישום. לאחר ששמעתי את טיעוני הצדדים סברתי יש מקום לקבל תזכיר מעצר בעניינו שייבחן לעומק את המסוכנות המשיב.

הצורך בתסקיר מתעצם נוכח טענות בא כוחו של המשיב על הפגיעה בחייו של המשיב, טיעונים אלו צריכים להיבדק.

בעת הזו, בשים לב למסוכנות המשיב ולהתנהגותו לאחר התאונה אכן מעלה קושי לתת בו אמון ומכאן אני מורה שכל התנאים המגבילים שהושתו על המשיב יעמדו בעינם עד להחלטה אחרת בעניינו של המשיב עד שלקבלת תזכיר מעצר״. לפיכך, האריכה השופטת את מעצר הבית עם תנאים מגבילים בחודש, עד 25.11.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]